Segesta preokretom do slavlja protiv Zadra, remi Šibenika i Rudeša

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 21.11.2015.

U pretposljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva Druge HNL, Cibalia se minimalnom pobjedom protiv Lučkog približila prvoplasiranom Šibeniku na osam bodova, dok je novi poraz doživio prošlosezonski prvoligaš Zadar...

Lider prvenstva Šibenik nakon tri uzastopne pobjede, upisao je remi na Šubićevcu protiv momčadi Rudeša. Susret ove dvije momčadi završio je rezultatom 2:2.

U 18. minuti pogotkom Filipa Bojića Rudeš je stigao u prednost. 15 minuta kasnije Šibenik je sjajnim zgoditkom Grge Živkovića poravnao rezultat, dok je Rudeš u novi plus stigao početkom drugog poluvremena kada se u strijelce upisao Kanađanin Colin Jacques. Konačan rezultat domaćin postavlja u 79. minuti, ovoga puta autor gola je drugi Živković u dresu Šibenika, Ante Živković.

Nakon četiri kola bez pobjede, druga momčad Dinama slavila je na svom terenu protiv posljednje momčadi lige Imotskog. Sastav Željka Sopića poveo je već u desetoj minuti susreta kada je precizan bio Ivan Božić.

Pola sata kasnije druga momčad Dinama postigla je i drugi zgoditak na susretu. Za povećanje vodstva još se jednom pobrinuo raspoloženi Božić.

Od 70. minute Imotski je igrao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Ante Serdarušić. Konačnih 2:1 postavio je Tomislav Mrkonjić u 77. minuti susreta.

Prošlosezonski prvoligaš Zadar doživio je novi poraz. Na Stanovima je slavila Segesta rezultatom 2:1. Pogotkom iskusnog Želimira Terkeša, Zadar je stigao do ranog vodstva već u četvrtoj minuti.

Do poravnanja rezultata Segesta stiže nakon gotovo pola sata igre, točnije u 27. minuti. Izravno iz kornera pogodio je Ante Hrkać. Sedmim ovosezonskim pogotkom Mateja Dumbovića Segesta je u 84. minuti do potpunog preokreta.

Do 3:1 slavlja stiglo je Dugopolje na svom terenu protiv Gorice i tako čim je prekinut niz od pet susreta bez poraza velikogoričke momčadi. Dugopolje je poveo u 26. minuti preko kapetana Ante Režića. Do povećanja domaćin stiže u 65. minuti, a pogodak je postigao Juraj Nemanić.

Osam minuta kasnije zgoditkom Ante Mitrovića Gorica uspijeva smanjiti rezultat, no u finišu susreta Josip Balić stavlja točku na i trećim zgoditkom svoje momčadi.

Drugoplasirani sastav lige Cibalia upisao je minimalno slavlje protiv Lučkog. Jedini pogodak na susretu djelo je iskusnog Frane Vitaića koji je protivničkog vratara svladao u 65. minuti.

U petak je odigran prvi susreta 18. kola između Hrvatskog dragovoljca i Sesveta, u kojem je momčad iz Sigeta slavila s rezultatom 1:0.