MAXtv Prva liga, 17. kolo, 22.11.2015, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 653
Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Goran Loparac
Dražen Bagarić 2'
Split

Istra i Split podijelili bodove u posljednjem susretu 17. kola MAXtv Prve lige

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 22.11.2015.

U posljednjoj utakmici 17. kola MAXtv Prve HNL Istra i Split na Aldo Drosini odigrali su ravnopravan susret s nekoliko velikih prilika te na kraju zasluženo podijelili bodove...

Ante Majstorović
46'
21
Ivan Pešić
68'
22
Marko Pervan
83'
Goran Sablić

Susret između Istre i Splita na Aldo Drosini završio je rezultatom 1:1, a izazvao je tenzije na obje strane zbog loših odnosa na između uprava dvaju klubova.

Momčad Gorana Sablića bolji početak nije mogla poželjeti jer su već u drugoj minuti susreta stigli u prednost. Mirko Oremuš proigrao je Dražena Bagarića koji sam izbija pred vratara i šalje loptu pored Ivice Ivušića za prednost gostujućeg sastava.

Samo dvije minute kasnije Istra je opasno zaprijetila preko Marcela Heistera koji je uputio snažan udarac s dvadesetak metara, ali sjajnom paradom njegov pokušaj brani Danijel Zagorac.

Do poravnanja rezultata Istra je stigla u 24. minuti. Josip Vuković ubacio je u šesnaesterac gdje se najbolje snalazi Stefan Nikolić koji iz blizine postiže svoj treći pogodak u sezoni.

U 30. minuti susreta Filip Kasalica uputio je udarac s vrha šesnaesterca, ali njegov pokušaj brani Zagorac. U drugom poluvremenu prvu veliku priliku imala je gostujuća momčad. Dario Rugašević sjajno je ubacio s lijeve strane do Bagarića koji je loptu uspio zahvatiti nogom, ali njegov udarac završava na gredi.

U 64. minuti Abdelhakim Bouhna odlučio je uputiti udarac iskosa s dvadesetak metara, ali njegov pokušaj odlazi pored vrata. Deset minuta kasnije Slavko Blagojević uputio je lijep udarac s vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi tik uz stativu.

U finišu susreta Amir Rrahmani tuče glavom nakon ubačaja iz kornera, ali njegov pokušaj nije bio precizan. Vrlo brzo uzvratila je Istra. Bouhna je uputio udarac glavom iz blizine, ali njegov pokušaj brani Zagorac. U sljedećem kolu Split dočekuje Slaven Belupo, dok Istra odlazi u goste kod Rijeke.