MAXtv Prva liga, 18. kolo, 27.11.2015, 16:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 450
Suci: Bruno Marić, Dario Vrabec, Krunoslav Ambrinac
Inter-Zaprešić
0:0 Osijek
Osijek

Inter i Osijek remizirali bez pogodaka na početku 18. kola

Denis Drljepan-Mihoci • petak, 27.11.2015.

U prvom susretu 18. kola MAXtv Prve HNL Inter i Osijek odigrali su susret bez pogodaka. Novim remijom Inter je prekinuo niz od tri uzastopna poraza, dok je Osijek upisao tek četvrti bod u gostujućim susretima...

Andrea Ottochian
60'
11
Dominik Glavina
82'
14
Dejan Čabraja
88'
Zoran Zekić

Rezultatom 0:0, u Zaprešiću su Inter i Osijek otvorili 18. kolo Prve HNL. U susretu bez puno prilika, domaćin je bio opasniji te na kraju momčad Osijeka može biti sretnija s ovim osvojenim bodom.

Prvu veću priliku imao je domaći sastav u 14. minuti, a udarac stopera Marka Ćosića otišao je pored vrata. Samo minutu kasnije zaprijetio je najbolji topnik lige Ilija Nestorovski, ali njegov pokušaj brani vratar gostiju Tomislav Mikulić.

Na prvu veću priliku u drugom poluvremenu čekali smo do 70. minute kasnije kada je iz daljine zaprijetio igrač gostiju Hrvoje Kurtović, ali njegov pokušaj brani Josip Posavec.

Možda i najveću priliku na susretu imao je Inter u 87. minuti susreta. Nakon ubačaja iz kornera najviši u skoku bio je Nestorovski, njegov pokušaj s gol crte izabacuje Matija Špičić, a lopta se do Tomislava Mazalovića koji ne uspijeva dobro zahvati loptu, te njegov pokušaj hvata Mikulić.

Ovim bodom momčad Osijeka približila se je na dva boda u odnosu na osmoplasirani Slaven Belupo, dok je Inter nalazi na šestom mjestu s 20 osvojenih bodova. U sljedećem kolu Inter dočekuje prvoplasiranu momčad lige Rijeku, dok Osijek čeka dvoboj protiv posljednjeplasiranog Zagreba.