MAXtv Prva liga, 18. kolo, 28.11.2015, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1500

Niko Rukavina • subota, 28.11.2015.

Nogometaši Hajduka bodovno su se barem privremeno izjednačili s Rijekom na čelu tablice nakon što su u Kranjčevićevoj sa zasluženih 2:0 nadvisili posljednju momčad lige, Zagreb koji je ostao na velikih sedam bodova od devetog Osijeka.

Bruno Boban
63'
3
Damir Ćavar
63'
24
Mario Ćubel
78'
Damir Burić

Utakmica u Kranjčevićevoj je bila vrlo sadržajna. Nakon početnog vodstva Hajduka, sudac Marijo Strahonja je u razmaku od tri minute na obje strane dosudio po jedan kazneni udarac, od kojih su oba završila nerealizirana. Osim toga, Zagreb je cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje.

U prvih 15 minuta prvog poluvremena igralo se pretežito na sredini terena bez pokušaja na obje strane. Hajduk je došao do vodstva u 17. minuti iz prve prilike preko Frana Tudora. Marko Bencun je izbacio Hajdukovo krilo, a Tudor zaobilazi Dominika Livakovića i poentira u praznu mrežu.

Samo tri minute kasnije Zagreb je mogao doći do izjednačenja. Gabrijel Boban pao je u gostujućem šesnaestercu nakon duela s Goranom Milovićem, a Strahonja je pokazao na bijelu točku. No, Bobanov udarac odsjeo je na vratnici Hajdukovog gola

Samo tri minute kasnije jedanaesterac na drugoj strani. Jefferson je pucao, a lopta je pogodila Denisa Kolingera u ruku i Strahonja je ponovno pokazao na bijelu točku iz koje precizan nije bio Mijo Caktaš. Kao i Boban na suprotnoj strani, Caktaš je pogodio vratnicu.

Do kraja poluvremena obje su momčadi imale po jednu dobru prigodu, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Zagreb je ostao bez igrača nakon što je Matias Šulc u razmaku od dvije minute napravio dva gruba faula za dva žuta kartona i isključenje.

Na samom otvaranju nastavka, Tudor je iskoristio neoprezno kombiniranje Bernarda Matića i Livakovića te uposlio samog Bencuna koji nije dobro reagirao i Zagrebaši su uspjeli otkloniti veliku opasnost.

Iako je igrao s igračem manje, Zagreb nije stajao loše na terenu. Dobru prigodu u 54. je propustio Lovro Medić kada mu je udarac obranio Lovre Kalinić. Na drugoj strani Livaković je lijepom paradom obranio udarac Jeffersona.

Nakon 60. minute utakmica se otvorila. Pred Hajdukovim golom opasno su kombinirala dva Bobana, Gabrijel i Bruno, no Kalinić je na kraju uspio otkloniti opasnost, a Hajduk je odmah zaprijetio udarcima Andrije Balića i Nikole Vlašića.

Hajduk je riješio pitanje pobjednika u 89. minuti. Prvo je Ante Roguljić izbio sam pred Livakovića, ali je pucao ravno u golmana Zagreba, da bi u nastavku akcije Balić izbacio Josipa Juranovića koji šalje povratnu loptu za strijelca Bencuna koji od grede poentira za konačnih 2:0.

I Hajduk je utakmicu završio s igračem manje nakon što je Milović dobio drugi žuti karton zbog nesportskog ponašanja. Hajdukovci već u srijedu ponovno gostuju u Kranjčevićevoj protiv Zagreba u Kupu, a sljedećeg vikenda na Maksimiru protiv Dinama.