MAXtv Prva liga, 18. kolo, 28.11.2015, 17:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4180
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Bojan Zobenica
Rijeka
Rijeka
Marin Tomasov 18'
1:0 Istra 1961
Istra 1961

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 28.11.2015.

U 18. kolu MAXtv Prve HNL Rijeka je na Rujevici stigla do pobjede od 1:0 protiv Istre i tako zadržala prvo mjesto na ligaškoj tablici, dok je momčad Istre upisala i petu uzastopnu utakmicu bez slavlja...

Unatoč dobroj igri i velikom broju prilika koje je stvorila, Rijeka je slavila samo s 1:0 na Rujevici protiv momčadi Istre koja nije stvorila niti jednu opasniju priliku, a ponovno je ključan igrač za riječku momčad bio Marin Tomasov od kojeg je krenula gotova svaka akcije sastava Matjaža Keka.

Prvi veliku priliku domaćin je imao u sedmoj minuti susreta. Nakon ubačaja iz kornera lopta je stigla do Mirala Samardžića koji puca, ali njegov pokušaj brani mladi vratar gostiju Ivica Ivušić. Četiri minute kasnije prijeti Bekim Balaj, ali njegov pokušaj zaustavlja Ivušić.

Rijeka je povela u 18. minuti. Ivan Močinić je dodao do Tomasova koji se oslobodio čuvara i precizno pucao s vrha šesnaesterca u suprotni kut za prednost domaćeg sastava.

Nakon pogotka momčad Rijeke je bila još opasnija, a veliku priliku imali su u 35. minuti. Tomasov je povukao loptu te lijepim udarcem iz kosa s dvadesetak metara pogađa lijevu stativu, lopta se odbija do Anasa Sharbinija koji s pet metara loše puca i time naljuti trenera Keka.

Samo minutu kasnije Sharbini se iskupljuje, lijepim ubačajem vanjskim dijelom kopačke, lopta stiže do Tomasova koji loše prima loptu i ne uspijeva opasnije zaprijetiti. U 43. minuti nakon solo prodora zaprijetio je Stefan Ristovski, ali njegov udarac blokira stoper gostiju Renato Gojković.

Rijeka je i u drugom poluvremenu nastavila s odličnom igrom, te je već nakon tri minute opasno zaprijetio Tomasov, ali njegov udarac ponovno je odlično obranio Ivušić.

U 55. minuti Tomasov puca iz slobodnog udaraca s dvadesetak metara, ali opet sjajno brani vratar gostiju. 20 minuta kasnije najbolji igrač susreta Tomasov napustio je igru zbog ozljede, nije poznato o kakvoj se ozljedi radi. U finišu susreta veliku priliku je imao Odishe Roshi, ali nije uspio povećati rezultat.

Ovom pobjedom Rijeka je zadržala prvo mjesto i prednost od tri boda pred Hajdukom te pet bodova ispred Dinama koji u nedjelju dočekuje Lokomotivu. U sljedećem kolu Rijeka odlazi u goste kod Intera, dok Istra dočekuje Slaven Belupo.

• narada10828.11.2015. u 21:42
    „očajna pobjeda" možda nije logičan pojam, ali sa načinom kako je Rijeka stigla do ove pobjede Kek ne može nikako biti zadovoljan. Imao sam dojam da su neki igrači poletili uoči činjenice da su prvi na tablici, pa misle da su mini-Ronaldo. Sharbini pokazao i zašto je važan za ekipu, a i zašto... [više na forumu]