Premiership, 14. kolo, 29.11.2015, 13:00 h
Tottenham
Tottenham 0:0 Chelsea
Chelsea

Jose Mourinho na White Hart Laneu razmišljao isključivo o obrani i uspio uzeti bod

Marjan Kreševac • nedjelja, 29.11.2015.

Chelsea je nakon pobjede u Tel Avivu došao na White Hart Lane u nadi da može ponoviti sličnu predstavu, ali za razliku od utakmice protiv Maccabija u kojoj je igra bila otvorena i napadačka, danas smo vidjeli jedan zatvoreni Chelsea s osnovnom namjerom ne primiti pogodak, a u napadu kako bude. Igrači Josea Mourinhoa uspjeli su sačuvati svoju mrežu i nakon 90 minuta odnijeti kući jedan bod...

Nakon uvjerljive pobjede u prošlom kolu nad West Hamom, Spursi su nedjelju u lunch time terminu dočekali Chelsea. Tradicija u međusobnim susretima nije na strani domaćina, u posljednjih nekoliko susreta slavili su samo jednom i to na Novu godinu rezultatom 5:3.

Mauricio Pochettino za današnji susret nije mogao računati na odličnog veznjaka Dele Allija zbog akumuliranih žutih kartona, a s druge strane Jose Mourinho je imao problem s ozljedom Johna Terryja.

U prvom poluvremenu Tottenham je imao više od igre i prilika, prvi udarac prema golu Tottenham je uputio u 17. minuti, Harry Kane pucao je izvan ruba kaznenog prostora, ali udarac je bio po sredini gola i nije bilo većih problema za Asmira Begovića.

U 27. minuti Son Heung-Min ima lijepu priliku no Begović je i ovaj put uspješniji i brani njegov udarac glavom. Do kraja poluvremena vidjeli smo još nekoliko pokušaja domaćih, ali vratar gostiju nije se dao iznenaditi i sačuvao je svoju mrežu.

U drugom poluvremenu preslika igre iz prvog dijela, ali ipak Chelsea možda malo agresivniji prema naprijed. Chelsea je imao lijepu priliku za pogodak u 69. minuti, pucao je Eden Hazard , ali do tada besposleni domaći vratar, Hugo Lloris lijepo reagira i čupa loptu iz donjeg lijevog kuta.

Do kraja susreta nije se dogodilo ništa vrijedno pažnje, Jose Mourinho je uspio u osnovnoj namjeri da otupi igru domaćih i uzme bod na, za njih ove godine, jako teškom gostovanju. Tottenham je ovim bodom zadržao peto mjesto Premiershipa.

• mesrine29.11.2015. u 20:38
    e marin, dobri stari marin, njemu kapa dolje, nekada i subjektivan ali toliko kvalitetan i originalan da mu tu subjektivnost zanemariš..sa zadovoljstvom sam čitao engleskog pacijenta svaki put,,pozdrav za njega ako je zalutao ovdje kao i mi danas
    mesrine
  • Obrisan korisnik29.11.2015. u 20:33
    Hrvatsko sportsko novinarstvo je od uvijek bilo smeće pogotovo s hrt-a,tipa Bruno Kovacevic,Stjepan Balog dno dna
  • Obrisan korisnik29.11.2015. u 20:24
    nekaj je ovaj sajt bio vrh,sjećams e još marinovih kolumni.a danas je psoato smeće i više ga ne čitam,evo dns slučajno naletio... šmrc
  • mesrine29.11.2015. u 20:17
    u pravu si, ali jednostavno englesku ligu volim i pratim intenzivno pa osim čitanja engleskih medija, pročitam nekada i ove naše..pa eto tako i danas ovaj članak,,ubuduće ignore i vozdra
    mesrine
  • bremza230929.11.2015. u 19:51
    Iako vijesti debelo kasne, novinari su amateri, nemaju pojma o čemu pišu i što rade, ipak neki od Vas troše svoje cijenjeno vrijeme na članke koji nemaju smisla i koji između ostalog nisu vrijedni pažnje. Ne znam ima li neke kontradikcije u cijeloj priči? Ja osobno ne trošim ni sekunde na nešto što... [više na forumu]