Premiership, 15. kolo, 05.12.2015, 13:45 h
Stoke City
Stoke City 2:0 Manchester City
Manchester City

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 05.12.2015.

U prvom susretu 15. kola engleskog prvenstva Stoke je zasluženo stigao do slavlja na svom terenu protiv lidera prvenstva Manchester Cityja koji je doživio četvrti poraz u ovosezonskom izdanju Premiershipa...

Favorizirani Manchester City doživio je poraz na gostovanju kod Stokea s rezultatom 2:0. Domaćin je odigrao sjajnu utakmicu te je potpuno zasluženo osvojio tri boda, a oba pogotka postigao je na početku susreta u razmaku od samo osam minuta.

Stoke je poveo već u sedmoj minuti susreta. Xherdan Shaqiri sjajno se oslobodio svojih čuvara i ubacio loptu u šesnaesterac gdje bez većih problema Marko Arnautović dovodi domaći sastav u prednost.

U 14. minuti Kevin De Bruyne uputio je snažan udarac iskosa s ruba šesnaesterca, ali njegov pokušaj sjajno je obranio vratar domaćina Jack Butland.

Samo minutu kasnije Stoke je povećao svoju prednost, a ponovno su glavne uloge odigrali Shaqiri i Arnautović. Švicarac je sjajno proigrao Arnautovića koji izbija sam pred vratara i smireno šalje loptu pored Joea Harta za veliku, neočekivanu i u konačnici nedostižnu prednost domaćina.

U 37. minuti veliku priliku ponovno je imao Arnautović, ali ovaj puta nije bio precizan i lopta je otišla malo pored gola. Četiri minute kasnije snažan udarac iskosa uputio je Aleksandar Kolarov, ali taj pokušaj obranio je ove sezone odlični vratar domaćina Butland.

U finišu prvog poluvremena Arnautović je mogao doći i do hat-tricka nakon što je ponovno izbio sam pred vratara i loptu poslao pored Harta, ali pogodak je spriječila stativa.

Dobru igru domaći sastav je nastavio i u drugom poluvremenu. U 53. minuti zaprijetio je Bojan Krkić, ali njegov pokušaj obranio je vratar gostiju, brzo nakon toga priliku je imao i Arnautović, no ni on nije bio precizan.

U 71. minuti Krkić je se našao u odličnoj poziciji, ali slabim udarcem nije uspio svladati Harta. U nastavku susretu opasniji su bili gosti, ali rezultat se nije mijenjao.

Vrijedi spomenuti kako je aktualni trener Stokea Mark Hughes proveo godinu i šest mjeseci na klupi Manchester Cityja u razdoblju od lipnja 2008. do prosinca 2009. godine. U sljedećem kolu Manchester City dočekuje Swansea, dok Stoke odlazi u goste kod Slavena Bilića i West Hama.