Aston Villa
Aston Villa 0:2 Arsenal
Arsenal

Nikola Raič • nedjelja, 13.12.2015.

Nedjeljno nogometno poslijepodne na Otoku, u Birminghamu su otvorili Aston Villa i Arsenal. U dobroj utakmici slavili su gosti s uvjerljivih 2:0...

Na Villa Parku, Arsenal je pobjedom zasjeo na vrh tablice, dok je Aston Villa produžila svoj niz bez pobjede te je već sada malo vjerojatno kako će se spasiti od ispadanja. Naime, niti jedna momčad koja je nakon 15 kola skupila šest i manje bodova nije doživjela ostanak u ligi.

Najlošija momčad Premiershipa Aston Villa je tražila prekid neugodne serije od 14 uzastopnih utakmica bez pobjede. Trener domaćina, bivši igrač Arsenala, Remi Garde svjestan je teške situacije u kojoj se nalazi njegova momčad: “Naravno da je teško, moramo pobjeđivati, a to nam do sada nije uspijevalo. Pokušat ću pronaći rješenja kojima ću svojim igračima pomoći da počnemo pobjeđivati. Ne postoje lagane utakmice, jer svatko želi pobijediti.“

S druge strane, Arsene Wenger je u Birmingham došao po tri boda koja će njegovu momčad, barem na kratko, lansirati na prvo mjesto ligaške tablice. Arsenal je preko tjedna ostvario veliku pobjedu u Grčkoj, vrijednu plasmana u drugi krug te puni samopouzdanja dolaze na Villa Park. Wenger upozorava kako se igrači moraju fokusirati na ligu: “Važno je prenijeti dobre predstave iz Lige prvaka na Premier ligu, u srijedu smo bili fenomenalni i tako moramo nastaviti.“ Francuz je nahvalio i svog bivšeg igrača Gardea te rekao kako su upoznati sa stanjem u Aston Villi.

Domaćini su odigrali ravnopravnih 45 minuta s Arsenalom, ali su jedna greška Huttona i jedna ubojita kontra gostiju bile dovoljne da Arsenal ode s prednošću od 2:0 na odmor. U sedmoj minuti Walcott je pobjegao Huttonu, kojemu nije preostalo ništa nego da ga rukama sruši na teren, nakon sugestije pomoćnika, Friend je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Giroud koji je mirno „rastavio“ Guzana.

Nakon što je Arsenal došao u vodstvo utakmica se primirila, a prilika nije bilo sve do 37. minute kada je sijevnula munjevita kontra gostiju. Ramsey je osvojio loptu na svojoj polovini terena, te nastavio u punoj brzini prema golu. Ozil povratnom loptom nagrađuje začetnika akcije, Ramseya, koji mirno posprema loptu u praznu mrežu.

U drugom dijelu Arsenal je vjerojatno svjesno prepustio inicijativu domaćinu i s 11 igrača iza lopte kontrolirao utakmicu. Vila je imala loptu u posjedu, ali nije stvarala velike prilike, najopasniji su bili udarci Bocune u 62. minuti susreta koji je otišao malo iznad grede te Gila u 77. minuti, ali je njegova lopta je prohujala pored vratnice. U samoj završnici susreta sjajan prodor je napravio Adama Traore, ali je zatresao vanjsku stranu mreže.