Suci: Mario Zebec, Siniša Premužaj, Marko Stolnik
0:1(0:1) Dinamo
Marko Pjaca 41'
Dinamo

Niko Rukavina • nedjelja, 13.12.2015.

Nogometaši Dinamo nadvisili su Osijek u Gradskom vrtu s minimalnih 1:0. Jedini pogodak na utakmici zabio je Marko Pjaca nakon sjajnog solo prodora, a nastavak utakmice odigran je u neregularnim uvjetima zbog guste magle koja se spustila nad osječki stadion.

Iako nezadovoljni gledatelji na utakmici i pred malim ekranima zbog guste magle nisu vidjeli što se događa na terenu, utakmica je nastavljena i Dinamo je novom pobjedom učvrstio vodeće mjesto na tablici dok se Osijek i dalje nalazi na pretposljednjem mjestu

Dok je Zoran Zekić izveo svoju momčad u 4-1-4-1 formaciji, Zoran Mamić je krenuo s 3-4-3 formacijom, bez klasičnog stopera. U zadnjoj liniji igrali su Ivo Pinto, Goncalo Santos i Josip Pivarić, a u prednjoj Junior Fernandes, Angelo Henriquez i Marko Pjaca.

Dinamo je od prve minute kontrolirao dvoboj, držao loptu u nogama, ali je prva dobra prigoda pripala Osijeku, no udarac Škorića otišao je kraj gola. Dinamo je i dalje držao visoki postotak posjeda lopte, ali prvu pravu prigodu stvorili su tek u 35. kada Ante Ćorić gađa vanjski dio mreže.

Dinamo je poveo u 41. minuti nakon što je Marko Pjaca primio loptu, nanizao četvoricu Osijekovih igrača i zabio za vodstvo svoje momčadi. I prije pogotka Pjaca je bio najbolji Dinamovac na terenu.

Nastavak utakmice odigran je u nenogometnim uvjetima. Zbog guste magle gledatelji na tribinama i pred malim ekranima jednostavno nisu mogli vidjeti što se događa na terenu. No, sudac Mario Zebec nije smatrao da su uvjeti neregularni te je utakmica nastavila.

Iako su gledatelji u mnogo navrata zvižducima dali do znanja što misle o igranju u ovakvim uvjetima, Zebec je nije prekinuo te je Dinamo uspio sačuvati prednost iz prvog dijela i doći do pete uzastopne pobjede.

• sportoz14.12.2015. u 11:00
    HNL je još jednom dokazao da je smijurija od lige koja apsolutno zaslužuje da se u potpunosti ignorira. Ta liga ne postoji zbog gledatelja, pa ni zbog igrača. Postoji zato da bi jedan klub bio prvak 1000 godina za redom, čemu se više ne raduju ni obitelji igrača, i da bi jedan čovjek zarađivao od... [više na forumu]
    sportoz
  • Veni vidi vici14.12.2015. u 01:37
    ovo je sramota da se tvrdoglavo inzistiralo na igranju kad nije bilo za to uvjeta. u Portugalu su predveče igrali Nacional i Porto i utakmica je prekinuta zbog magle u 85.minuti i sudac nije inzistirao da se tih nekoliko minuta odigra kako bi se utakmica završila, ne. odlučeno je da se tih nekoliko... [više na forumu]
    Veni vidi vici
  • Obrisan korisnik13.12.2015. u 23:30
    Igralo se i u Zaprešiću po magli i nitko se nije žalio.Zašto se svaka odluka sudaca i delegata odmah pripisuje na stranu Dinama.Magla je bila i jednima i drugima i da je Osijek zabio gol nitko se ne bi žalio.Ovako svi dežurni teoretičari imaju materijala za dubokoumne analize!
  • Obrisan korisnik13.12.2015. u 23:23
    Opet Zdravkec iz Remetinca dirigira sa svime!
  • Obrisan korisnik13.12.2015. u 22:08
    Drugo poluvrijeme je u potpunosti neregularno, to bi se moglo reći i da je Osijek pobijedio. Ne znam samo zašto opet imate potrebe braniti prćiju kad se nju ne napada direktno. Ako je utakmica neregularna, čemu bježanje od istine? Pobjeda je čista, u ovakvim uvjetima. Uostalom, Osijeku bi više... [više na forumu]