Suci: Damir Batinić, Dejan Berger, Goran Loparac
David Arap 71'
Slaven Belupo

Rijeka kiksala na Rujevici protiv Slaven Belupa, Koprivničanci ponovno do remija

Mihaela Bradovski • nedjelja, 13.12.2015.

Rijeka ponovno nije uspjela svladati Slaven Belupo. Čak šesti put u nizu remizirala je u prvenstvenom susretu ns momčadi iz Koprivnice, a ovaj remi ujedno i omogućuje Dinamu da se odvoji na vrhu ljestvice...

Ne tako davno Rijeka je bila na vrhu ljestvice i imala prednost nad Dinamom i Hajdukom, ali nije to uspjela zadržati. Momčad Matjaža Keka jako se muči uza svaku pobjedu, od visokog slavlja u Splitu protiv Hajduka, nikako nije uspjela upisati uvjerljivu pobjedu uz isto takav nastup.

U posljednjih pet prvenstvenih kola Rijeka je upisala dvije pobjede i tri remija, a i te dvije pobjede ubilježene su vrlo teško i uz dosta napora.

Od susreta protiv Slaven Belupa očekivala su se tri boda s kojima bi Riječani ostali bodovno poravnati s Dinamom, ali unatoč ranom vodstvu, nisu zadržali prednost i igrači Željka Kopića uzeli su bod.

Gosti se nisu potpuno zatvorili već su i oni pokušavali prema naprijed, no napade je riječka obrana bez većih problema zaustavljala.

Već u devetoj minuti prva velika prilika na susretu. Nakon pokušaja glavom Romana Bezjaka, lopta je pogodila vratnicu i Slaven Belupo nije se našao tako brzo u minusu.

15 minuta kasnije Riječani dolaze do vodstva. Bezjak je bio u ulozi asistenta, pronašao je Marina Tomasova koji ulazi u kazneni prostor i matira Rozmana za 1:0.

U završnici prvog dijela gosti su imali zicer za poravnanje. Ljuban Crepulja ostao je zaboravljen na desetak metara, pucao je glavom, ali Vargić brani.

U drugom poluvremenu slična slika, Rijeka je propustila preko Tomasova priliku za povećanje prednosti što je kaznio David Arap u 73. minuti i osigurao bod svojoj momčadi.