Ivan Detelić • subota, 19.12.2015.

U 17. kolu Bundeslige Dortmunđani su u zadnjih sedam minuta protiv Kölna ispustili vodstvo i pobjedu te tako minhenskom Bayernu omogućili da opet pobjegne na značajnu bodovnu razliku prije nastavka prvenstva u siječnju...

Eintracht dobrom predstavom iznenadio goste iz Bremena

Eintracht Frankfurt - Werder Bremen 2:1

Domaći su u prvih 15-ak minuta napravili početni pritisak, ali nisu mogli konkretizirati bolju igru. Nakon toga Werder se probudio i vrlo brzo došao do pogotka. Strijelac je u 29. minuti bio Claudio Pizarro.
Vodstvo nije dugo trajalo i u 31. minuti Alexander Meier zabio je za 1:1 te su domaći nakon toga opet stisnuli ne bi li do kraja prvog dijela došli do prednosti.

U drugom poluvremenu Eintracht je nastavio s pritiskom i došao do toliko željenog vodstva u 48. minuti kada je zabio Stefan Aigner. Iako se na kraju ispostavilo kako j to bio konačan rezultat utakmice, domaći igrači na terenu nisu posustajali i tražili su i treći pogodak za osiguravanje tri boda.

Werder se probudio zadnjih deset minuta utakmice, ali nije bilo dovoljno snage ni koncentracije tako da su bodovi ostali u Frankfurtu.

Borussia prosula vodstvo

FC Köln - Borussia Dortmund 2:1

Gosti su u utakmicu ušli apsolutno dominirajući na terenu i želeći što prije doći do pogotka. Dobra igra Borussije nagrađena je u 18. minuti kada je nakon udarca iz kuta Sokratis Papastathopoulos bio najviši u skoku i iz blizine pogodio glavom. Igrači Borussije nisu na tome stali i domaćinu je trebalo nešto više od pola sata da se trgne i riješi početnog pritiska koji im je nametnula gostujuća momčad.
U 31. minuti Frederik Sorensen je nakon ubačaja iz slobodnog udarca dobro pucao glavom, ali iskazao se golman gostiju Roman Buerki. Do kraja poluvremena mogao je Köln izjednačiti, ali na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Borussije.

Strateg Dortmunda Thomas Tuchel procijenio je kako mu obrana pušta po lijevoj strani obrane te odmah na početku poluvremena unatoč vodstvu napravio dvije zamjene.
Međutim, igrači Kölna su nastavili s dobrom igrom s kraja prvog dijela i tražili šansu za izjednačenje, dok se Borussija nadala nekom kontrom dovršiti posao. U 83. minuti Buerki je upropastio sve dobro što je napravio i lošim ispucavanjem dao priliku Simonu Zolleru koju ovaj nije propustio i zabio za 1:1. Inače, domaćem napadaču ovo je bio prvi pogodak nakon više od 500 minuta igre, zadnji puta zabio je u rujnu.

Da bi katastrofa po Borussiju bila još veća pobrinuo se Anthony Modeste u 90. minuti utakmice. Ponovo je to bila loša reakcija Borussijine obrane, Schmelzer je loše ispucao, asistenciju glavom s tridesetak metara upisao je Sorensen, a drugi napadač domaćih pogodak za veliko slavlje na RheinEnergie stadionu.

HSV-u jalova dominacija, Augsburgu bodovi

Hamburger SV - Augsburg 0:1

Nije to bila utakmica s puno prilika za pogodak, HSV je imao jalovu inicijativu u posjedu, dok je Augsburg ipak bio nešto konkretniji kada bi imao loptu u nogama. Ivo Iličević za domaće je odigrao cijelu utakmicu, dok je Ivica Olić u igru ušao u 81. minuti utakmice.

Pogodak odluke pao je u 76. minuti utakmice kada je zabio Jan Moravek za 1:0 što se ispostavilo kao konačan ishod utakmice

Bayernu apsolutna dominacija i minimalna pobjeda

Hannover 96 - Bayern München 0:1

Iako je rezultat minimalna pobjeda gostiju, događaji na terenu niti u jednom trenutku nisu upućivali ni na koji drugi ishod osim pobjede Bayerna.
Unatoč brojnim, sada već stalnim izostancima, bavarski div je i u ovoj utakmici pokazao da ima dubinu momčadi te dominirao posjedom lopte i brojnim udarcima prema golu pokazao raskoš igre. Jedini pogodak na utakmici zabio je Thomas Müller u 40. minuti utakmice iz opravdano dosuđenog penala.

Uz čak 20 udaraca prema vratima od kojih je deset išlo u okvir vrata, Bayern je dominirao kroz cijelu utakmicu i samo je vratar domaćih Ron-Robert Zieler Hannover sačuvao od većeg poraza.

Ovom pobjedom Bayern je iskoristio kiks Borussije i uz naslov jesenskog prvaka povećao svoju bodovnu prednost na osam bodova.

Chicharito ne posustaje

Ingolstadt - Bayer Leverkusen 0:1

Bayer je još jednim pogotkom Javiera Hernandeza ''Chicharita'' došao do sva tri boda na teškom gostovanju kod Ingolstadta.
Jedini pogodak na utakmici pao je u 73. minuti. Krilo Leverkusena Karim Bellarabi upisao je asistenciju, a Chicharito je postigao svoj 11. pogodak ove sezone

Ovom pobjedom Bayer je privremeno skočio na četvrto mjesto ljestvice.