MAXtv Prva liga, 22. kolo, 14.02.2016, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 283

Branimir Korać • nedjelja, 14.02.2016.

Inter i Split na teškom travnjaku u Zaprešiću remizirali su 1:1. Zaprešićani su se bolje snašli u ovakvim uvjetima, imali su vodstvo do 84. minute, no Pešić je donio bod gostima...

Dominik Radić
67'
11
Dominik Glavina
84'

Petar Franjić
33'
17
Dino Špehar
59'
21
Ivan Pešić
73'
Goran Sablić

Gostovanje Splita u Zaprešiću nije donijelo posebno dobar nogomet. Igralo se u vrlo teškim uvjetima, a na kraju pobjednika nije bilo. Završeno je 1:1 nakon što je Inter poveo u završnici prvog poluvremena, a Split u zadnjih deset minuta stigao do poravnanja.

U prvom dijelu najčešće se prijetilo nakon prekida pa je tako prva veća prilika stigla u 28. minuti kada je nakon kornera Puljić pucao glavom, a Oremuš izbio loptu s gol linije.

Kako je susret odmicao, to je bilo i sve teže igrati po blatnjavom travnjaku, no unatoč tome domaćin je u završnici stigao do vodstva. U 41. minuti Majstorović gubi loptu pred svojim kaznenim prostorom, a Ottochian poslije dodavanja Nestorovskog zabija za vodstvo.

U drugom poluvremenu Split je krenuo po poravnanje i sve češće je prijetio domaćim vratima. Blizu pogotka bio je u 64. minuti kada na dobro Špeharovo ubacivanje nije nitko reagirao.

Pokušajima iz daljine prijetio je Franjić koji je pokušavao iznenaditi Čovića, nije uspio, ali su gosti ipak uspjeli poravnati šest minuta prije isteka regularnog dijela.

Dobra akcija gostiju, Majstorović je pronašao Špehara koji proigrava Pešića, a ovaj pogađa za 1:1.

U nastavku promjena više nije bilo i Inter i Split dijele po bod u borbenom susretu na vrlo teškom travnjaku.