MAXtv Prva liga, 24. kolo, 26.02.2016, 16:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 363

Branimir Korać • petak, 26.02.2016.

U zanimljivom dvoboju u Zaprešiću Inter je svladao Slaven Belupo s 2:1. Zaprešićani su imali više prilika, bili su opasniji, posebno u početku i zasluženo su slavili...

Ivan Blažević
36'
19
Marin Zulim
86'
25
Marko Ćosić
89'
Samir Toplak
12
(do 56')
15
(do 46')
Željko Kopić

Odličan ulazak u utakmicu na kraju je usmjerio dvoboj na stranu Intera. Domaćin je u Zaprešiću odlično krenuo, od početka počeo stvarati prilike, a nakon što je jednu od njih i iskoristio, gosti su se našli u problemima.

Slaven Belupo bez svježe otišlog Petra Brleka koji je preselio u Wislu, u susret je ušao s ponešto promjena u sastavu, mjesto u veznoj liniji od prve minute našlo se i za Danca Christensena.

Već u početnim minutama susreta Blažević je u nekoliko navrata morao ozbiljnije intervenirati, Jakov Puljić bio je posebno opasan, ali u tim situacijama nije došao do pogotka.

Ipak u 18. minuti domaćin dolazi do vodstva. S lijeve strane ubacio je Ottochian, Puljić je ostao nečuvan na pet metara i uklizavanjem na loptu dovodio Inter do 1:0.

Nakon primljenog pogotka Slaven Belupo se probudio, zaigrao bolje i počeo prijetiti. Prvu veliku priliku propustio je Križman kada je Komorski u posljednji trenutak izbio loptu koja je išla prema praznoj mreži. Ubrzo su centimetri dijelili od pogotka Davida Arapa kojem se ispriječila stativa.

Odmah na početku drugog poluvremena domaćin dolazi i do drugog gola. Čeliković je ubacio u 52. minuti, lopta je došla do Ivana Blaževića koji glavom zabija i vara Gorana Blaževića. Vratar gostiju ubrzo je zbog ozljede morao van terena, zamijenio ga je Rozman, a u završnici susreta gosti su smanjili iz kaznenog udarca preko Muzafera Ejupija nakon što je prekršajem zaustavljen Savić.