Premiership, 27. kolo, 27.02.2016, 13:45 h
West Ham
West Ham 1:0 Sunderland
Sunderland

Branimir Korać • subota, 27.02.2016.

Prvi susret 27. kola Premiershipa donio je dvoboj između Bilićevog West Hama i Sunderlanda kojeg vodi nekadašnji trener londonske momčadi Sam Allardyce. Uspješniji je bio West Ham s tijesnih 1:0...

Povratak Sama Allardycea u London na stadion na kojem je vodio West Ham, nije prošao kako se iskusni stručnjak nadao. Domaćin je odnio pobjedu 1:0 i stigao do vrijednih bodova u borbi za Europu, a s druge strane Sunderland je ostao u teškoj situaciji u zoni ispadanja.

Po vrlo vjetrovitom vremenu obje momčadi mučile su se u uspostavljanju igre, a West Ham je ipak bio taj koji je uspio doći do pogotka i pobjede. Donio ju je Michail Antonio pogotkom u prvom poluvremenu nakon čega Sunderland nije uspio u namjeri povratka u utakmicu.

U drugom dijelu gosti su bili poduzetniji i činili sve kako bi došli do poravnanja, ali Adrian je bio raspoložen i spriječio je pokušaje gostiju.

West Ham je prvi zaprijetio i to nakon 20 minuta kada je Mark Noble pucao s 20-ak metara, neugodan udarac išao je pod gredu, ali Vito Mannone obranio je njegov pokušaj i izbio loptu u korner.

Tri minute kasnije opasno je na drugoj strani, Wahbi Khazri izveo je slobodni udarac, lopta je u neugodnom luku umalo prevarila Adriana, ali sjela je na gredu.

Nakon točno pola sata igre West Ham je stigao do pogotka. Lošu reakciju Patricka van Aanholta kaznio je Michail Antonio koji zabija za konačnih 1:0.

Na početku drugog dijela umalo poravnanje. Jermain Defoe bio je u odličnoj prilici nakon pogreške Jamesa Collinsa, ali nije pogodio okvir gola.

Ostalo je 1:0 čime je West Ham došao do pete pozicije na ljestvici.