Šibenčani pobjedom u drugi dio sezone, težak poraz Zadra u Stanovima

Branimir Korać • subota, 27.02.2016.

Započeo je drugi dio sezone u Drugoj HNL, a lider Šibenik povećao je prednost na ljestvici domaćom pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca...

I u nastavku sezone nastavljaju se muke po Zadranima. Fenjeraš Druge HNL upisao je visok poraz 5:2 na domaćem travnjaku protiv Sesveta i tako je loše otvorio drugi dio sezone.

Danima uoči susreta vladala je neizvjesnost hoće li dvoboj uopće biti odigran zbog suspenzije domaćina, ali ona je u posljednji trenutak skinuta i susret je odigran. Zadrani su najavljivali kako se neće tako lako predati i poručivali su da idu na puni plijen, ali na travnjaku je bila posve drugačija slika.

Sesvećani su već u 12. minuti vodili s 2:0 golovima Filipa Mihaljevića i Marka Novokmeta da bi Želimir Terkeš u 32. smanjio na 2:1 i pružio nadu Zadru.

U nastavku ipak nije bilo neizvjesnosti. Prvo je Mihaljević zabio za 3:1, a onda je Vedran Jurjević s dva gola odveo Sesvećane na 5:1. Vlatko Blažević u 88. minuti samo je postavio konačnih 5:2.

U prvom susretu nastavka sezone Gorica je na svom stadionu poražena od Lučkog 2:1. Dvoboj nije oduševio unatoč tri pogotka, a s ovim bodovima Goričani su se našli iza Lučkog na ljestvici.

U 29. minuti gosti su poveli preko Tomislava Havojića, a isti igrač nije iskoristio kazneni udarac dvije minute kasnije. Odmah na početku drugog poluvremena Marko Brekalo u praktički svojem prvom kontaktu s loptom podiže na 2:0, a Luka Perić u 56. minuti postavio je tek konačnih 2:1.

Šibenik je nastavio pohod na prvo mjesto domaćom pobjedom protiv Hrvatskog dragovoljca. Narančasti su zasluženo slavili i potvrdili kako su glavni kandidat za naslov prvaka Druge HNL.

Obrana gostiju probijena je u 29. minuti kada je Grgo Živković izveo slobodni udarac, a Mateo Barać glavom poslao loptu u mrežu. Raspoloženi Živković u 77. minuti pogodio je vratnicu, ali je tri minute kasnije bio precizniji i iz slobodnog udarca pogodio za konačnih 2:0.

Odličnu utakmicu odigrali su druga momčad Dinama i Segesta. Segesta je vodila na poluvremenu s 2:0, ali Dinamo je u nastavku došao do preokreta i slavio s 3:2.

U prvom poluvremenu Segesta je došla do prednosti zahvaljujući pogocima Prijića i Prše, ali u nastavku potpuno drugačija slika.

Kombinirana momčad Dinama radi potpuni preokret. Prvo u 50. minuti Petar Mamić zabija nakon što mu je Grabovac obranio kazneni udarac, u 64. minuti Majić na Mamićevo dodavanje poravnava na 2:2 da bi u 85. minuti Nicolas Taravel nakon kornera donio pobjedu Modrima. Cibalia se nadala punom plijenu u domaćem dvoboju s Rudešom kako bi i dalje puhala u vrat Šibeniku, ali na kraju nije uspjela slaviti i susret je završen bez pogodaka.

Remi je viđen i u Dugopolju gdje je istoimeni domaćin izvukao bod u posljednjim trenucima susreta nakon što je sat vremena igrao s igračem manje protiv Imotskog.

U 31. minuti travnjak je napustio zbog dva žuta kartona Stanko Jurić, a igrača više Imoćani su iskoristili u 69. minuti kada su poveli preko Bože Mikulića. Domaćin ipak na kraju odnosi bod pogotkom Josipa Balića u 90. minuti.