MAXtv Prva liga, 25. kolo, 01.03.2016, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 558

Branimir Korać • utorak, 01.03.2016.

Prvi susret 25. kola MAXtv Prve lige odigran je u Koprivnici gdje je Zagreb visoko poražen od Slaven Belupa s 3:0. Koprivničanci su lakoćom došli do pobjede i tako Zagreb dodatno pogurali prema Drugoj HNL...

Robert Mudražija
33'
4
Dominik Kovačić
46'
3
Damir Ćavar
67'
Dražen Madunović

Nogometaši Zagreba odigrali su jednu od najlošijih svojih utakmica u ovoj sezoni i visoko su poraženi u Koprivnici protiv Slaven Belupa s 3:0. Baš nikakve šanse nisu imali u ovom dvoboju, domaćin je bio puno raspoloženiji i koristio je brojne pogreške gostiju.

Zagreb je u Koprivnicu došao tražeći bodove za hvatanje posljednjeg vlaka za ostanak u ligi, međutim nisu odigrali ništa, nedostajalo je prvenstveno agresivnosti i borbenosti i domaćin je to znao iskoristiti.

15 minuta trebalo je Slaven Belupu da pripremi teren za tri boda. Već u petoj minuti Livaković je čupao ispod grede odličan pokušaj Christensena koji je opalio s 20 metara, a lopta je zamalo završila u golu. U sedmoj minuti Ejupi je imao sjajnu priliku, međutim dugo je čekao i Kolinger je stigao uklizati i odnijeti loptu.

No vrlo brzo vratar Zagreba morao je po loptu u mrežu. U desetoj minuti Bevab je odlutao i potpuno ispao, Ozobić je dobio puno prostora na desnoj strani, ubacio u sredinu gdje Ejupi krasno pogađa za vodstvo.

Pet minuta kasnije domaćin dolazi i do drugog pogotka. Paracki je sa svoje polovice odlično proigrao Delića koji se sjurio prema golu, nitko nije išao prema njemu i imao je lagan posao protiv Livakovića.

U 27. minuti kazneni udarac za domaćina. Nakon dvoboja Kolingera i Ozobića pokazano je na 11 metara, Zagrebaši su se bunili, ali Ejupi nije uspio zabiti, Livaković je obranio njegov pokušaj.

Ipak do odlaska na odmor Slaven Belupo dolazi i do trećeg pogotka. U 32. minuti Jambor odlično pronalazi Ozobića koji rutinski podiže na 3:0.

U drugom dijelu domaćin je nizao prilike, a samo zahvaljujući Livakoviću i nepreciznosti domaćih igrača, rezultat se više nije mijenjao. Promašivali su Koprivničanci iz svih pozicija, u tome se isticao Ozobić, a Savić je stigao pogodio vratnicu.

Slaven Belupo tako dolazi do sva tri boda za mir u sredini ljestvice, a Zagreb je sve dalje od ostanka u MAXtv Prvoj ligi.