MAXtv Prva liga, 25. kolo, 02.03.2016, 19:00 h, Park mladeži, gledatelja: 1000
Suci: Dalibor Mlakar, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac
Mario Gavranović 32'
Bekim Balaj 74'
Rijeka

Branimir Korać • srijeda, 02.03.2016.

Nakon pobjede protiv Hajduka, Rijeka je slavila i protiv drugog splitskog prvoligaša. Odnijela je pobjedu iz Parka mladeži gdje je slavila s 2:1 iako je posljednjih 15 minuta odradila s igračem manje...

Jure Obšivač
59'
9
Abdiel Arroyo
68'
22
Edgar Joel Barcenas
80'
Goran Sablić
7
(do 90'+2')
10
(do 64')
Matjaž Kek

Pred Rijekom je bio novi težak ispit, gostovanje u parku mladeži gdje je morala uzeti sva tri boda ako želi ostati u borbi za naslov prvaka. U tome je i uspjela, nije imala lagan posao, a Split je propustio priliku u završnici ugrabiti barem bod.

Goran Sablić imao je dosta problema pa je tako od prve minute krenuo junior Kristijan Jakić, no domaćin se dobro držao i bio je ravnopravan protivnik.

Prva prava velika prilika pripala je upravo Splitovcima i to u 22. minuti kada je Bagarić došao sam pred Vargića, otišao malo previše ukoso i nije uspio pogoditi okvir gola.

Deset minuta kasnije Rijeka je došla do pogotka. Matei je izveo slobodni udarac, lopta je došla do Gavranovića koji s desetak metara zabija za vodstvo.

Dosta uzbuđenja bilo je u završnici prvog dijela. U 44. minuti Zuta je igrao rukom u svojem kaznenom prostoru, dosuđen je kazneni udarac, ali Vargić odbija u korner nakon kojeg se najbolje u 16 metara snalazi Rrahmani i poravnava na 1:1.

U drugom poluvremenu malo toga događalo se do posljednjih 15 minuta. Dosta pogrešaka na obje strane i malo prilika, a onda Rijeka dolazi do vodstva. U 74. minuti Balaj zabija nakon što je Zagorac odbio loptu poslije njegovog prvog pokušaja.

Svega dvije minute kasnije Balaj zarađuje drugi žuti karton i to apsolutno nepotrebno zbog ometanja igre.

U završnici susreta pokušavali su domaćini doći do pogotka za poravnanje, ali Rijeka se uspješno obranila i stigla do tri boda.

• Obrisan korisnik02.03.2016. u 23:18
    Lazete..nije Zuta igrao rukom nego prsima...ljepo se vidjelo na snimci. Nepostojeci penal za Split. Ne govorite o katasrofalnom sudjenju, drzanju kriterija kod prekrsaja di jedan Blagojevic u 4 (cetiri) evidentna prekrsaja koja nisu ni svirana nije dobio ni zuti karton a trebao je za sva 4. Sa... [više na forumu]