MAXtv Prva liga, 26. kolo, 06.03.2016, 17:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 3100

Rijeka u sudačkoj nadoknadi izvukla pobjedu protiv Osijeka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.03.2016.

Osječani nisu imali sreće na Rujevici. U 89. minuti stigli su do poravnanja i činilo se da će susret završiti neporaženi zbog pogotka u završnici kao protiv Hajduka, ali Rijeka je stigla do tri boda pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade...

Nakon što je Dinamo svladao Slaven Belupo s 2:1, Rijeka je učinila isto protiv Osijeka. Riječani su u 89. minuti primili pogodak te se činilo da će Osijek izvući bod, ali Roman Bezjak spasio je goste.

Zaostatak Rijeke za Dinamom i nakon ovog kola iznosi pet bodova, međutim malo je nedostajalo da se Riječani okliznu protiv momčadi s dna ljestvice.

Domaćin je u susret ušao kao veliki favorit, ali prvi su zaprijetili Osječani već u četvrtoj minuti preko Šorše, ali njegov pokušaj obranio je Vargić.

Rijeka je skoro povela u 21. minuti kada je Matei pogodio gredu iz slobodnog udarca s 18 metara.

U završnici prvog dijela domaćin je pritisnuo, stvorio nekoliko dobrih prilika, ali Gavranović u nekoliko situacija i Tomasov nisu uspjeli nadmudriti Malenicu.

U drugom poluvremenu nije se dugo čekalo na pogodak domaćina. U 52. minuti Rijeka je povela kada je Gavranović dobio loptu u kaznenom prostoru, namjestio se na udarac i pogodio za vodstvo.

Osječane je pogodak trgnuo i počeli su i oni prijetiti pa je tako u 67. minuti Knežević iz vrlo dobre pozicije pucao, ali je lopta išla točno u Vargića.

Rijeka je mogla riješiti pitanje pobjednika pet minuta prije kraja susreta kada je Roshi pronašao Bezjaka, a ovaj iz odlične pozicije pucao previsoko. Pet minuta kasnije slijedi kazna. Bertoša je u kaznenom prostoru srušio Peroševića koji realizira kazneni udarac za 1:1.

Činilo se da će Osijek uzeti bod, ali u sudačkoj nadoknadi Roshi ubacuje prema Bezjaku, ovaj iz blizine ne griješi i donosi pobjedu domaćinu.

• Obrisan korisnik06.03.2016. u 22:30
    "Roman Bezjak spasio je goste..." čega?? Barem se potrudite napisati članak istinito i objektivno. Nije Rijeka izvukla pobjedu nego je Osijek sretno imao neriješeno do pred kraj. Sramota kako subjektvino pišete a ne navodite npr da je Rijeci poništen čisti gol. Bravo za novinara!