MAXtv Prva liga, 26. kolo, 07.03.2016, 18:00 h, Park mladeži, gledatelja: 500
Suci: Damir Batinić, Tomislav Petrović, Miro Grgić
Šime Gržan 90'+2'
Istra 1961

Istra 1961 u sudačkoj nadoknadi uhvatila bod na gostovanju u Parku mladeži

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 07.03.2016.

U pretposljednjem susretu 26. kola MAXtv Prve lige Istra 1961 gostovala je kod Splita i izvukla remi 1:1. Split je vodio do sudačke nadoknade, ali tada Šime Gržan zabija za poravnanje...

Miloš Vidović
40'
22
Ivan Jukić
58'
17
Dino Špehar
72'
Goran Sablić
21
(do 80')

Andrej Panadić

Split je neočekivano ostao bez pobjede u Parku mladeži protiv Istre 1961. Momčad Gorana Sablića imala je veliku priliku odnijeti sva tri boda, vodila je do sudačke nadoknade, ali Puljani su ipak ostali neporaženi.

Susret nije mogao bolje početi za domaćina koji je već u četvrtoj minuti stigao do vodstva.

Bagarić i Arroyo odradili su veći dio posla, Panamac je proigran, a u kaznenom prostoru srušio ga je Gojković i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je Petar Mišić i zabio svoj prvi pogodak u dresu Splita.

Gosti su se oporavili nakon 20-ak minuta igre kada su počeli i oni prijetiti, a najopasniji bio je Varela koji je i imao prvu priliku i to u 24. minuti kada je njegov udarac s ruba 16 metara obranio Zagorac.

U završnici prvog dijela Zagorac velikim obranama čuva rezultat, prvo je obranio pokušaj Bouhne, a zatim i Varele te se na odmor otišlo s vodstvom Splita 1:0.

Od 64. minuti Istra 1961 imala je brojčanu nadmoć. Slavko Blagojević zaradio je drugi žuti karton i domaćin se našao u problemima, ali Istra do samog kraja nije uspjela doći do pogotka.

Kada se činilo da će utakmica završiti pobjedom Splita, Šime Gržan u 92. minuti iz gužve pogađa za poravnanje i važan bod Istre.