Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Marko Stolnik
0:0 Hajduk
Hajduk

Inter i Hajduk na teškom terenu podijelili bodove

Nikola Raič • utorak, 08.03.2016.

Danas je odigrana zaostala utakmica 26. kola, koja je bila odgođena zbog snijega. U Zaprešiću su Inter i Hajduk odigrali 0:0…

Matheus Cassini De Paula
62'
7
Josip Šoljić
75'
11
Dominik Glavina
90'+2'
24
90'+1'
Damir Burić

„Div iz predgrađa“ je dočekao „Majstore s mora“ u boljoj formi. Inter se s tri uzastopne pobjede utaborio u sredini ljestvice i bez velikog pritiska ulaze u završnicu sezone. Gosti, s druge strane, već tri utakmice ne znaju za pobjedu, a Lokomotiva je sve bliža. Danas su po teškom terenu ove dvije momčadi odigrale utakmicu bez pogodaka, a najzaslužniji za to je vratar Intera, Čović.

Težak teren uzeo je svoj danak i nismo danas gledali pretjerano atraktivnu utakmicu. Prvu intervenciju imao je vratar gostiju Kalinić nakon udarca Blaževića u 18. minuti. Desetak minuta kasnije, ponovno su opasni domaćini, ali je Šimić uspješno očistio ispred svojih vrata, a zatim je Puljić pucao pokraj vratnice.

Najveća gužva pred vratima Intera dogodila se u 32. minuti, nakon ubačaja Vojkovića, ali nitko od gostiju nije bio na pravom mjestu da pospremi loptu u mrežu. Domaćini su još jednom prijetili u samoj završnici poluvremena, ali je udarac glavom Komorskog otišao pored vratnice Kalinićeva gola.

Drugi dio obje momčadi otvaraju nervozno, pa smo tako vidjeli čak tri žuta kartona u prvih pet minuta igre. Prvi su u nastavku zaprijetili gosti, pokušao je Milić iz slobodnog udarca, ali je Čović bio siguran. U 70., prijete i domaćini, ali reprezentativni vratar brani udarac Cassinija.

Samo dvije minute kasnije, Mazalović zbog prekršaja na Vojkoviću dobiva drugi žuti karton i ostavlja domaćine s 10 igrača na terenu. Iz slobodnog udarca pokušao je Bencun, ali Čović je ponovno na mjestu. Do kraja susreta Hajduk nije uspio iskoristiti višak igrača na terenu i doći do sva tri boda. Najozbiljnije je prijetio Mastelić pred sam kraj susreta, no Čović si je novom obranom osigurao epitet igrača utakmice. U sudačkoj nadoknadi pokušali su i Velazquez te Prskalo, ali je i iz tih dvoboja Čović izašao kao pobjednik.

• Obrisan korisnik09.03.2016. u 21:49
    Bedasto je od Burića i Brbića tražiti opravdanja u oranici kad na oranicama igra cijela liga. Ako se na išta nemaju pravo žaliti u odnosu na ostatak lige, onda su to tereni. Da barem koji put promisle prije nego što daju izjave, al džabe, jezik uvijek brži od mozga. Ne znam kome se više divim... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.03.2016. u 19:52
    Pozdrav kada me već spominješ.Šta opet imate nekih prigovora?Možda je bolje da nije bilo crvenog jer se Inter poslije samo branio a vi niste znali (mogli) to probiti.Zamisli da je kojim slučajem dao vama onakav crveni.Danas bi Brbljić napunio sportske i index i telegram i još neke svoje novinarčiće... [više na forumu]
  • Šaljivac09.03.2016. u 16:13
    Ma nema nikih problema. Kad sudac oslobodi Mamića(ili ga Kolinda pomiluje,svejedno) kao razlog oslobađajuće presude/pomilovanja obavezno treba navesti da je hajduk loš. Di ćeš boljeg opravdanja za kriminal.