Šibeniku tek remi protiv Dugopolja, Cibalia smanjila zaostatak

Branimir Korać • utorak, 08.03.2016.

Susretom između Segeste i Gorice kompletirano je 21. kolo u Drugoj HNL. Ovo kolo bilo je uspješno za Vinkovčane koji su slavili kod Sesveta, a pritom je Šibenik kiksao na Šubićevcu čime je Cibalia smanjila zaostatak...

Lider 2. HNL Šibenik nije uspio uzeti sva tri boda na svom travnjaku protiv Dugopolja. U susretu u kojem se igralo praktički na jedan gol, vratar gostiju Josip Radić bio je prvo ime utakmice, obranio je niz velikih prilika i susret je završen bez pogodaka, a mreže su mirovale i u dvoboju između Lučkog i Imotskog.

Nakon što je Šibenik odigrao tek 0:0, Cibalia se približila na pet bodova zaostatka. Vinkovčani su trebali tek jedan pogodak za pobjedu na gostovanju kod Sesveta, a postigao ga je Frane Vitaić, njegov deveti u sezoni.

Vitaić je pogodio u 11. minuti nakon slobodnog udarca Matije Mišića i gosti su do kraja susreta uspješno zadržali vodstvo.

Zanimljiv dvoboj odigrali su Rudeš i druga momčad Dinama, a Modri su slavili s 3:0. Uz tri pogotka, viđena su i tri isključenja, dva na strani Rudeša i jedan na strani gostiju.

Dinamo je stigao do prednosti u 15. minuti kada je Moro odlično ubacio za Božića, a ovaj bez problema zabija za vodstvo.

Od 62. minute Dinamo je igrao s igračem manje nakon što je Sosa zaradio drugi žuti karton, ali bez obzira na to gosti su stigli do povećanja vodstva. U 75. minuti brza kontra Dinama, Majić je ubacio za Badjija koji podiže prednost.

U zadnjih deset minuta isključeni su Borevković i Vuco, obojica zbog dva žuta kartona, a Dinamo je u sudačkoj nadoknadi pogotkom Mamića na dodavanje Kneževića postavio konačnih 3:0.

Zadar je upisao novi težak poraz i sve je bliže napuštanju drugoligaškog društva. U gostima kod Hrvatskog dragovoljca poražen je s čak 5:0 i nastavio je s vrlo skromnim nastupima, a u sljedećem kolu čeka ga dvoboj protiv vodećeg Šibenika.

Dragovoljci su na poluvremenu vodili s 2:0 golovima Svena Jajčinovića i Nikole Ellera, a u drugom dijelu pobjedu su potvrdili Danijel Zlatar, Niko Tokić i Eller.

U posljednjem susretu kola Segesta je remizirala 1:1 u Sisku protiv Gorice. Goričani su poveli već u 14. minuti pogotkom Benjamina Tatara da bi bod domaćinu osigurao Igor Prijić golom na početku drugog dijela.