MAXtv Prva liga, 27. kolo, 12.03.2016, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 482

Mihaela Bradovski • subota, 12.03.2016.

Split s nova tri boda napušta Koprivnicu i vraća se barem privremeno na četvrto mjesto na ljestvici. U zanimljivom dvoboju pobjedu gostima osigurao je Petar Mišić golom iz kaznenog udarca...

Ivan Pešić
54'
26
Nino Galović
54'
30
Petar Franjić
74'
Goran Sablić

Slaven Belupo i Split susreli su se u važnom susretu u kojem su obje momčadi tražile sva tri boda. Belupo je tražio bodove s kojima bi dodatno odmaknuo pretposljednjim Puljanima dok je Split došao po bodove za povratak na četvrto mjesto na ljestvici i preskakanje Lokomotive koju očekuje dvoboj protiv Dinama.

Na kraju su uspješniji bili gosti iz Splita koji su minimalno slavili s 1:0 pogotkom Petra Mišića u drugom poluvremenu iz kaznenog udarca.

Susret je započeo s dosta pogrešaka na obje strane, a prvu prijetnju na susretu kreirao je Savić nakon gotovo pola sata igre kada je pucao s više od 20 metara, ali lopta je prošla pokraj vratnice.

Vratari su imali vrlo malo posla u prvih 45 minuta, nije bilo posebno kvalitetnog nogometa i na odmor se otišlo s 0:0.

U drugom dijelu slična situacija u prvih desetak minuta, a onda je domaćin zaprijetio preko Štigleca čiji udarac Duka ipak brani.

U 67. minuti gosti su stigli do vodstva. Arroyo je ubacio s desne strane, lopta je pogodila u ruku Musu i dosuđen je kazneni udarac. Uspješno ga je realizirao Mišić za vodstvo Splita.

Slaven nije uspio stvoriti dovoljno dobar pritisak nakon primljenog pogotka, čak štoviše, Split je prijetio i dalje preko Pešića i Franjića, ali rezultat se ipak nije mijenjao.

Gosti tako uzimaju tri vrijedna boda za novi pomak na ljestvici.