Uvjerljive pobjede Šibenčana i Vinkovčana, Imoćani slavili u derbiju začelja

Branimir Korać • nedjelja, 13.03.2016.

Odigrani su susreti 22. kola Druge HNL, a momčadi s vrha ljestvice upisale su visoke pobjede. Šibenčani su slavili u Zadru, a Vinkovčani su nadigrali Hrvatski dragovoljac...

Zanimljiv dvoboj odigran je u Dugopolju gdje je istoimeni domaćin nastavio seriju utakmica bez poraza. U goste je stiglo Lučko, a Dugopolje je na kraju slavilo s 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, prvo je Lučko povelo pogotkom Miroslava Konopeka iz kaznenog udarca u 54. minuti, a onda je domaćin s dva pogotka Ivana Bubala napravio preokret i odnio pobjedu.

Segesta je u derbiju začelja poražena na gostovanju u Imotskom s 2:1. Siščani su poveli i imali prednost sve do zadnjih 15 minuta, a onda je domaćin napravio preokret. Prijić je na početku drugog dijela doveo Segestu u vodstvo, no dvije neoprezne reakcije u 16 metara donijele su domaćinu dva kaznena udarca koje je realizirao Ivan Tomičić za vrijedna tri boda.

Važne bodove osvojila je i Gorica koja je s 2:0 bila bolja od Rudeša. Goričani su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu kada su postigli oba pogotka i to preko Tonija Španje i Benjamina Tatara čime su odmaknuli od zone ispadanja na pet bodova i lakše ulaze u zadnju trećinu prvenstva.

Druga momčad Dinama pojačana Petrom Stojanovićem odigrala je 2:2 protiv Sesveta, vodila je 2:1, ali nije zadržala vodstvo. Sesvećani su poveli već u 11. minuti nakon kontranapada koji je realizirao Filip Filipović.

Desetak minuta kasnije Modri su došli do poravnanja. Davor Lovren ubacio je u peterac gdje je Ivan Božić odlično reagirao i zabio za izjednačenje. Na početku drugog dijela nova kombinacija Božića i Lovrena, ovaj put uloge su zamijenjene i Lovren zabija za 2:1. Međutim gosti se tu nisu predali, uspjeli su doći do poravnanja preko Mihaljevića i odnijeti bod s Hitrec-Kacijana.

Cibalia drži korak sa Šibenikom, a u ovom kolu pregazila je Hrvatski dragovoljac s 5:1. Gosti nisu imali šanse u Vinkovcima u susretu u kojem je na svakoj strani viđen po jedan autogol, a nesretnici su bili Mate Crnčević i Mario Cetina. Pogotke za Cibaliju zabili su i Edi Baša, Matija Mišić, Luka Mijoković i Marko Dabro.

Dvoboji između Zadra i Šibenika uvijek su pobuđivali pozornost pa drugačije nije bilo niti sada bez obzira na bodovnu razliku. Šibenčani su Stanove napustili s visokom pobjedom 4:1 iako su gubili na početku drugog dijela i u tim trenucima imali igrača manje.

Već u 17. minuti gosti su ostali bez Perice Šare zbog isključenja, a Zadar je iskoristio brojčanu premoć na početku drugog poluvremena kada Želimir Terkeš zabija za vodstvo. Ubrzo Luka Fuštin poravnava na 1:1, a Ivan Šimurina nepotrebno zarađuje isključenje i Šibenik preuzima inicijativu te radi preokret pogocima Fuština, Živkovića i Plazonić.