MAXtv Prva liga, 28. kolo, 19.03.2016, 17:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 3.000

Branimir Korać • subota, 19.03.2016.

Rijeka je ugostila zaprešićki Inter i bez problema visoko slavila s 4:0. Gosti su doputovali značajno oslabljeni bez prvog strijelca Nestorovskog i prvog vratara Čovića i to se itekako osjetilo...

Dominik Glavina
46'
31
Matheus Cassini De Paula
66'
19
Marin Zulim
78'
Samir Toplak

Nakon što u prva tri susreta s Interom ove sezone nije uspjela slaviti, Rijeka je odnijela pobjedu iz četvrtog pokušaja i to je učinila vrlo uvjerljivo. Četiri pogotka u mreži rezervnog vratara Zaprešićana Ante Mrmića koji je morao uskočiti umjesto Čovića, a dodatni hendikep za goste predstavljalo je i neigranje suspendiranog Nestorovskog.

Tako oslabljeni gosti bili su lagan zalogaj za Riječane koji su ove subote bili raspoloženi i zasluženo su slavili.

Već u prvih 18 minuta domaćin je postigao dva pogotka i otvorio vrata na putu do pobjede. U četvrtoj minuti Ristovski je ubacio, obrana Intera kratko je odbila loptu, ali samo do Tomasova koji pogađa za vodstvo.

U 18. minuti već je 2:0. Josip Brezovec odradio je najveći dio posla, pripremio priliku za Gavranovića koji rutinski zabija za povećanje vodstva.

Drugo poluvrijeme Riječani su otvorili s novim prilikama, ali Mrmić ovaj put nije morao po loptu u mrežu, no tek do 65. minute. Tada Miral Samardžić postiže treći pogodak na dodavanje Zute da bi već u sljedećoj minuti Balaj postavio konačnih 4:0.

Ovom pobjedom Rijeka je smanjila zaostatak za Dinamom na samo dva boda, a Modre u nedjelju očekuje novo gostovanje kod Hajduka.