Druga momčad Dinama zapela u Stanovima, topi se prednost Šibenčana

Branimir Korać • četvrtak, 24.03.2016.

Drugoligaši su odigrali susrete 24. kola, a prednost Šibenika na vrhu sada iznosi tri boda nakon što je Cibalia uspjela smanjiti zaostatak uz pomoć Gorice koja je otkinula dva boda lideru...

Druga momčad Dinama nije uspjela doći do pobjede na gostovanju kod fenjeraša Zadra. Zadrani su u završnici izvukli remi 1:1 iako su za Modre nastupali između ostalih i Jeremy Taravel, Paulo Machado i Junior Fernandes.

Željko Sopić imao je dosta problema prilikom slaganja momčadi jer je ostao bez najvećeg dijela igrača zbog obaveza u reprezentaciji do 19 godina, ali ionako je imao na raspolaganju respektabilan sastav koji nije uspio doći do pobjede. Poveli su gosti u 49. minuti pogotkom Taravela, ali u 85. minuti Stjepan Stipanović poravnao je na konačnih 1:1.

Sisačkoj publici predstavio se slovenski stručnjak Stane Bevc, no pod njegovim vodstvom Segesta nije uspjela doći do tri vrijedna boda u borbi za ostanak. Dugopolje iz Siska odnosi bod nakon remija 3:3.

Počelo je odlično za domaćina koji je rano poveo s 2:0 golovima Prše u 13. i Prijića u 16. minuti, no Dugopolje je uzvratilo i golovima Balića i Ndiayea poravnalo je na 2:2. Prša je drugim golom vratio prednost na stranu domaćina, ali slabi Ante Topić u 81. minuti ponovno mora po loptu u mrežu nakon pogotka Bubala.

Nakon što su Šibenčani remizirali kod Gorice 0:0, a Cibalia slavila kod Hrvatskog dragovoljca s 2:0, prednost Šibenčana nastavila se topiti. Cibalia je sada došla na samo tri boda zaostatka i vratila se u igru za prvo mjesto.

U Sigetu je odnijela pobjedu zahvaljujući po jednom golu u svakom poluvremenu. Prvo je u 25. minuti Luka Mijoković doveo goste u vodstvo da bi konačnih 2:0 u sudačkoj nadoknadi susreta postavio Sandro Ugrina.

Sesvete odnose 2:0 pobjedu s vrućeg gostovanja u Imotskom i na taj način učvrstili su treću poziciju na ljestvici. Dvostruki strijelac za goste bio je Filip Mihaljević.

Pet pogodaka viđeno je u dvoboju Rudeša i Lučkog, a gosti su slavili s visokih 4:1. Rudeš je poveo preko Grbića u 36. minuti, ali gosti su napravili preokret i pogocima Tolića, Havojića, Konopeka i autogolom Baboka odnijeli su pobjedu.