MAXtv Prva liga, 30. kolo, 08.04.2016, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 926

Petar Jenjić • petak, 08.04.2016.

U prvom susretu 30. kola domaćeg prvenstva Osijek je u Gradskom vrtu dočekao momčad Splita te odigrao bez pogodaka.

Frane Maglica
44'
17
Dino Špehar
66'
8
Mateo Topić
84'
Goran Sablić

Osječani ulaze u susret s velikom željom za pobjedom, kojom bi se dodatno odvojili od pretposljednje Istre. U susret su ušli bez ozlijeđenog Zvonimira Mikulića i Antonija Peroševića. Kapetan Osijeka Hrvoje Kurtović ,u izjavi prije utakmice,rekao je kako shvaća veliku važnost ove utakmice: „Split je dobra momčad i otpočetka se moramo dobro postaviti. U slučaju pobjede, moći ćemo malo mirnije ući u završnicu sezone.“

Gosti iz Splita stigli su jako oslabljeni. Zbog žutih kartona pravo nastupa nisu imali Branko Vrgoč i Ante Majstorović, a zbog ozljede nema Danijela Zagorca, Dražena Bagarića, Petra Franjića i Mirka Oremuša. Pod upitnikom je bio i nastup Petra Mišića koji je ipak putovao u Osijek. Trener Splita Goran Sablić upravo je u Osijeku imao premijeru na klupi Splita, a tada su slavili pogotkom Bagarića. Sablić je uoči utakmice izjavio kako, kao i uvijek, idu na pobjedu: „Želimo odigrati što bolje, ne bih imao ništa protiv da rezultat budi isti kao i prošli put. Jako teška utakmica je pred nama.“

U 13. minuti Jure Obšivač ruši Aljošu Vojnovića u kaznenom prostoru i Ivan Bebek dosuđuje jedanaesterac. Isti igrač preuzima odgovornost za izvođenje, međutim mladi vratar Splita Tomislav Duka odlično čita njegovu namjeru i brani udarac. U narednim minutama gosti iz Splita imaju više loptu u svom posjedu. Dvije minute kasnije Ivan Pešić gotovo s iste pozicije puca malo povrh gola.

U 22. minuti Abdiel Arroyo je ubacio na pet metara za Joela Barcenasa koji je za trenutak zakasnio na loptu. Dvije minute kasnije Petar Mišić je izveo korner, a Obšivač je tukao glavom i pogodio Vojnovića koji čisti loptu s gol linije. U 32. minuti Mišić je pucao s dvadesetak metara međutim ravno u vratara Osijeka Marka Malenicu. U samom finišu poluvremena Slavko Blagojević je odlično pucao s 25 metara, ali je Malenica odlično reagirao i obranio.

Prvu veliku priliku u nastavku Split je imao u 56. minuti. Mišić je ubacio, a lopta je preletjela preko glave Arroya i udarila u vratnicu odakle se odbila do Pešića čiji je pokušaj odbio Mile Škorić u korner. Do kraja utakmice još jednu priliku imali su gosti, no udarac Matea Topića u 87. minuti otišao je pored gola.