Sunderland
Sunderland 0:2 Leicester City
Leicester City

Niko Rukavina • nedjelja, 10.04.2016.

Leicester je došao do pete uzastopne prvenstvene pobjede i približio se još jedan korak pomalo senzacionalnom naslovu prvaka Engleske. Oba pogotka na utakmici zabio je sjajni Jamie Vardy.

Nakon 2:0 pobjede Leicestera u Sunderlandu, Lisice pet kola prije kraja imaju 10 bodova i utakmicu više od drugoplasiranog Tottenhama koji kasnije igra protiv Manchester Uniteda. Leicester je došao do zaslužene pobjede nad Sunderlandom koji je nakon ovog poraza još jedan korak bliže drugoj ligi.

Leicester je krenuo s pritiskom od prve minute, no bez pretjeranih šansi. U 25. Lisice su tražile jedanaesterac nakon što je Amerikanac iz redova Sunderlanda DeAndre Yedlin srušio Shinjija Okazakija u svojem kaznenom prostoru.

Sunderland je dobru šansu imao u 35., ali je udarac glavom Younesa Kaboula otišao preko gola. U posljednjoj minuti poluvremena, obje su ekipe stvorile po jednu dobru šansu, ali bez realizacije te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Sunderland je dobro otvorio drugo poluvrijeme s nekoliko pokušaja, a Leicester je, suprotno od dosadašnjih utakmica, imao visoki postotak posjeda lopte. Leicester je tvrde domaćine probio u 66. minuti, a strijelac je bio drugi topnik Premiershipa, Jamie Vardy.

Daniel Drinkwater je izbacio Vardyja koji se sjurio prema Sunderlandovom golu i sjajno poentirao za svoj 20. prvenstveni pogodak. Ovim pogotkom Vardy je prekinuo seriju od šest utakmica bez gola.

Stopostotnu šansu za Sunderland u 82. je propustio Jack Rodwell koji se našao sam na šest metara od Schmeichelovog gola ali je pucao preko vrata. Odmah na drugoj strani veliku prigodu da Leicester potvrdi pobjedu propustio je Leonardo Ulloa, a veliku šansu za svoj drugi pogodak imao je i Vardy u 90.

Ipak, Vardy je uspio još jednom poentirati u 93. minuti za potvrdu pobjede i približavanje Leicestera prvoj tituli prvaka u 132-godišnjoj povijesti kluba.