Suci: Andrej Burilo, Dalibor Conjar, Goran Loparac
El Arbi Hillel Soudani 41'
Dinamo

Čović spasio Inter od uvjerljivog poraza protiv razigranog Dinama

Niko Rukavina • nedjelja, 10.04.2016.

Nogometaši Dinama došli su do zaslužene, ali minimalne pobjede protiv Intera u Zaprešiću. Dinamo je ovom pobjedom zadržao prednost od četiri boda pred Rijekom, a Inter je, unatoč četvrtoj utakmici bez pogotka, ostao siguran na sredini tablice.

Dominik Glavina
62'
31
Matheus Cassini De Paula
79'
9
Dominik Radić
86'
Samir Toplak
24
(do 62')
Zoran Mamić

Dinamo je dominirao kroz veći dio utakmice, a jedini pogodak zabio je El Arabi Soudani u 41. minuti. Modri su stvorili još nekoliko odličnih prigoda za postizanje pogotka, ali su nepreciznost Dinamovih igrača i Ivan Čović spriječili uvjerljiviju pobjedu Dinama.

Prva prigoda na utakmici ipak je pripala Interu, kada je Ivan Čeliković u trećoj minuti iz blizine pucao u Eduarda. No, nakon početnog pritiska Intera, Dinamo je preuzeo inicijativu te je do kraj poluvremena bila samo jedna momčad na terenu.

U jednom napadu, Interovi braniči su izbili udarac Leonarda Sigalija s crte, a u nastavku akcije udarac Juniora Fernandesa odsjeo je na gredi domaćeg gola. U 26. minuti, Fernandes je pucao, a lopta se od Soudanija odbila u mrežu. No, sudac je prosudio da se Soudani nalazio u ofsajdu te je pogodak poništen.

Modri su ipak stigli do zasluženog vodstva u 41. nakon što je Marko Rog uposlio Soudanija, a Alžirac pogađa za svoj osmi prvenstveni pogodak te se s prednosti Dinama od 1:0 otišlo na odmor.

U nastavku utakmice Dinamo je stvorio nekoliko stopostotnih prigoda za povećanje vodstva, ali precizni nisu bili Angelo Henriquez, Soudani, Josip Brekalo i Domagoj Pavičić.

Inter najviše može zahvaliti svojem vrataru Čoviću jer su utakmicu završili samo s minimalnim porazom.