MAXtv Prva liga, 33. kolo, 24.04.2016, 15:00 h

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.04.2016.

I nakon 33. kola MAXtv Prve lige zaostatak Rijeke za Dinamom iznosi četiri boda. Nakon što je Dinamo u subotu slavio u Parku mladeži, Rijeka je dan kasnije bila uspješna na Poljudu...

Rijeka je ostala neporažena na Poljudu, uzela je sva tri boda i tako ostala Dinamu za petama. Modri i dalje imaju četiri boda prednosti i velike su šanse da će obraniti naslov prvaka, a Rijeka je ipak zadržala neku nadu.

Jadranski derbi nije privukao veliki broj navijača na tribine, a oni koji su odlučili posjetiti Poljud, nisu ostali razočarani. Hajduk i Rijeka odigrali su solidnu utakmicu u kojoj nije nedostajalo prilika.

Prvo poluvrijeme pripalo je Splićanima koji su stigli do prednosti sredinom prvog dijela i sačuvali to vodstvo do odlaska na odmor.

Kod gola Hajduka sjajno je loptu u prostor ubacio Mastelić, Sušić je pobjegao Zuti, a Vargić je ostao neodlučan i nije krenuo na loptu. Sušić je to iskoristio, došao na vrijeme do lopte i pogodio za vodstvo.

Do odlaska na odmor Rijeka je zaprijetila dva puta udarcima iz daljine, ali Gavranovićev pokušaj ukrotio je Grbić dok je Maleš snažno pucao malo pokraj gola.

Drugo poluvrijeme pripalo je Riječanima koji su uspjeli doći do preokreta.

Ulazak Marka Vešovića dodatno je podignuo Riječane, a Crnogorac je bio taj koji je donio poravnanje gostima.

Igrala se 56. minuta kada je Bradarić ubacio u peterac, reakcija domaće obrane nije bila dobra i lopta je došla do Vešovića koji zabija za poravnanje.

Obje momčadi pokušavale su doći do drugog pogotka, a to je uspjelo Riječanima koji u 79. minuti rade potpuni preokret. Matei je odlično proigrao Gavranovića koji pogađa za preokret.

Ubrzo su gosti mogli riješiti pitanje pobjednika, Vešović je imao još jednu vrlo dobru priliku, ali ovaj put nije bio precizan.

U završnici domaćin je potpuno preselio igru pred vrata Rijeke, međutim puno gužve u 16 metara i bez konkretne prijetnje prema Vargiću. Ostalo je 2:1 ua Rijeku čime su gosti ostali na četiri boda zaostatka za Dinamom.