MAXtv Prva liga, 33. kolo, 24.04.2016, 19:00 h

Domaća pobjeda Lokomotive nad Osijekom, gosti promašili jedanaesterac

Petar Jenjić • nedjelja, 24.04.2016.

U susretu 33. kola domaćeg prvenstva nogometaši Lokomotive pobijedili su na svom terenu Osijek rezultatom 2:0.

Nogometaši Osijeka posljednje tri prvenstvene utakmice odigrali su bez pogodaka, a s obzirom na trenutnu formu Istre vrlo vjerojatno i osigurala ostanak u ligi. Trener Osijeka Zoran Zekić u najavi utakmice je rekao: „Najvažnija stvar je ta što smo se još malo odmaknuli od Istre. Lokomotiva je favorit u ovoj utakmici, ali mi ćemo se potruditi uzeti nekakav plijen. Ne igramo baš lijep nogomet, no kada osiguramo ostanak, nitko te neće pitati za ljepotu.“

Lokomotiva s druge strane šansi za Europu gotovo da nema i samo odrađuje sezonu do kraja. U posljednje dvije utakmice upisali su dva poraza, a ove sezone svladali su Osijek u sva tri dosadašnja susreta.

Domaćini su jako dobro odigrali prvi dio utakmice i imali su nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka. Prvo je pokušao Grezda u 6. minuti, ali je Malenica obranio njegov udarac. Zatim su u narednim minutama pokušali Fiolić i Perić, no bili su neprecizni. Lokomotiva je dominirala terenom, dok Osječani nisu uputili nijedan udarac u okvir gola.

Međutim do pogotka nisu došli. Do kraja poluvremena uslijedilo je razdoblje u igri na sredini terena pa prilika nije bilo ni s jedne ni s druge strane.

Početkom nastavka Špičić je dobio drugi žuti karton i Osijek je ostao s igračem manje. Lokomotiva je preuzela inicijativu, no ostala je bez prilika u narednim minutama. Osječani su izdržali do 72. minute kada Aralica zabija pogodak nakon ubačaja Barišića. Šest minuta kasnije Osijek je imao priliku za izjednačenje kada je Grgić iznudio jedanaesterac, no Mioč je pucao loše, a lopta je otišla daleko od gola.

Kazna za promašaj stigla je u 86. minuti kada Kolar ubacuje u šesnaesterac, a Arsenić nespretno reagirao i postigao autogol. Do kraja prilika više nije bilo.

• Obrisan korisnik24.04.2016. u 21:11
    Netočno je da Lokomotiva nema šansi za Europu, čak štoviše vrlo blizu su četvrtom mjestu koje donosi europska natjecanja, osim naravno u slučaju Slavenovog osvajanja kupa. Koliko god da bi ja volio da prćija no. 2 ne igra Europu, oni je po ljestvici u ovom trenutku imaju.