MAXtv Prva liga, 34. kolo, 30.04.2016, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Robi Kezele
Muzafer Ejupi 83', 90'
Slaven Belupo

Kopićev Slaven Belupo približio Zagreb Drugoj HNL

Branimir Korać • subota, 30.04.2016.

Zagreb se nije uspio približiti Istri na samo tri boda zaostatka. U Kranjčevićevoj je gostovao Slaven Belupo pod vodstvom prošlosezonskog Zagrebovog trenera Željka Kopića koji nije imao milosti i Pjesnici su poraženi s visokih 3:0...

Mario Ćubel
74'

Željko Kopić

Ulične priče kako će Slaven Belupo odigrati pod ručnom i tako pomoći Zagrebu pale su u vodu. Još jednom Koprivničanci su odigrali pošteno, svladali Zagreb i posve ga približili ispadanju iz Prve HNL. Zagreb da bi ostao u ligi mora svladati u posljednja dva kola Lokomotivu i Hajduk, a s druge strane Istra ne smije osvojiti niti bod u dvobojima s Dinamom, Splitom i Rijekom.

Iako je Zagreb s pobjedom u ovom susretu mogao doći na tri boda zaostatka za Istrom, odigrao je skromno i u 90 minuta nije stvorio praktički niti jednu šansu. Puno pogrešaka, potpuna sterilnost u igri prema naprijed i onda totalni raspad nakon vodećeg gola Koprivničanaca.

Željko Kopić još jednom je pogodio s izmjenama, igrači koje je poslao na travnjak, prvenstveno Gordan Barić i Soren Christensen, u konačnici su i bili igrači koji su pokrenuli Slaven i poveli ga do pobjede.

U prvom poluvremenu malo toga moglo se vidjeti, prijetnje na obje strane bile su prava rijetkost, a momčadi su se postavile kao da im odgovara igra na nulu.

U drugom dijelu nešto više akcije. Pred Livakovićevim golom bilo je više uzbuđenja, dok su se s druge strane Zagrebovi napadi raspadali na 20-30 metara od gola Rozmana. Nitko od Medićevih igrača nije imao baš nikakvu ideju kako probiti odlično postavljenu obranu gostiju.

Jedina prijetnja Zagreba u drugih 45 minuta stigla je iz slobodnog udarca kada je s 22-23 metra Valentino Stepčić pucao vrlo loš preko gola. U jednom navratu Mudražija je nanizao nekoliko igrača gostiju, došao u dobru poziciju, ali pretjerao je u driblinzima i nije stigao niti zapucati na gol.

Slaven je poveo u 81. minuti. Christensen je ubacio loptu na 10-11 metara, Barić ju je primio, okrenuo se i pogodio donji kut Livakovićevog gola.

Tri minute kasnije sve nade domaćina padaju u vodu. Pokrivač je odlično proigrao Ejupija koji je išao prema Livakoviću, sustigli su ga Kolinger i Kovačić, no samo su ga usporili, ne i zaustavili. U konačnici Ejupi je dobio taj duel i zabio za 2:0.

Na ulasku u sudačku nadoknadu još jedna asistencija Christensena i krasan pogodak Ejupija koji iskosa iz voleja šalje loptu pod gredu.

Domaćin je potpuno razočarao i podbacio, tek nekolicina igrača bila su na željenoj razini, ali većina ih je podbacila u utakmici koja je mogla Pjesnike vratiti u život.