MAXtv Prva liga, 35. kolo, 06.05.2016, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Mario Zebec, Goran Perica, Jerko Crnčić
Leonardo German Sigali 44'
Armin Hodžić 90'+1'
Dinamo

Branimir Korać • petak, 06.05.2016.

Nogometaši Dinama i Slaven Belupa susrest će se u finalu Kupa, a u svojevrsnoj predigri tom osječkom finalu, Modri su gostovali u Koprivnici gdje su slavili 3:0...

Pretposljednje kolo MAXtv Prve lige otvoreno je u Koprivnici susretom između Slaven Belupa i Dinama. Modri su glatko slavili s 3:0, možda i previsokim rezultatom s obzirom na viđeno na travnjaku.

U dresu Dinama kako je Zoran Mamić i najavio, priliku od prve minute dobio je Adrian Šemper koji je tako debitirao i treći je vratar nakon Eduarda i Ježine koji je branio modra vrata ove sezone.

U početku susreta igralo se ravnopravno, a prvu značajniju priliku imao je Dinamo kada je nakon udarca iz kuta glavom pucao Benković, ali Rozman je obranio njegov pokušaj.

Ubrzo je zaprijetio i domaćin, iz blizine je pucao Međimorec, ali nije bio precizan i onda je Dinamo stigao do vodstva u 36. minuti.

Nakon velike gužve u kaznenom prostoru, Marko Pjaca iz drugog pokušaja uspio je svladati Rozmana i dovesti Dinamo do vodstva.

Osam minuta kasnije 2:0. Slobodni udarac izveo je Machado, Sigali je skočio i glavom poslao loptu u kut za povećanje prednosti.

U nastavku susreta priliku su dobili i mladi Gojak, Božić i Soldo, Dinamo je uspio zadržati čistu mrežu i doći do još jednog pogotka. U sudačkoj nadoknadi Hodžić je došao sam pred Rozmana, lijepo ga prebacio i postavio konačnih 3:0.

Ovaj susret svakako nije ohrabrujući za Koprivničance, ali u Osijeku se očekuje tvrđa i ravnopravnija utakmica s potpuno drugačijim ulogom.