MAXtv Prva liga, 35. kolo, 07.05.2016, 17:00 h
Lokomotiva 2:0 Zagreb
Zagreb

Lokomotiva osigurala četvrto mjesto i poslala Zagreb u Drugu HNL

Branimir Korać • subota, 07.05.2016.

Za Pjesnike spasa više nema, sezonu završavaju na posljednjem mjestu i sele u Drugu HNL. Lokomotiva je pobjedom 2:0 u Kranjčevićevoj osigurala četvrto mjesto i nada se ulasku u Europu...

Posljednja šansa za Zagreb bio je dvoboj protiv Lokomotive, igrala mu je isključivo pobjeda kako bi nada u ostanak i dalje tinjala. No nije išlo, Pjesnici su poraženi s 2:0 i oprostili su se od MAXtv Prve lige. U biti nada je nestala u prošlom kolu kada ih je u Kranjčevićevoj u završnici susreta visoko porazio Slaven Belupo što je samo bio dodatni udarac.

Lokomotiva je s druge strane imala motiv osiguravanja četvrtog mjesta čime ima priliku osigurati nastup u Europi ukoliko Dinamo osvoji Kup u utorak protiv Slaven Belupa.

Zagreb je u ovom susretu izdržao do prvog pogotka, a nakon toga bilo je samo pitanje kada će domaćin u ovom susretu, Lokomotiva, riješiti pitanje pobjednika.

Počelo je dobrom prilikom za Zagreb koji je mogao povesti u 17. minuti preko Valentina Stepčića koji je dobro pucao s 12-13 metara, ali lopta je pogodila vratnicu.

Lokomotiva je uzvratila preko Andrijaševića tri minute kasnije, veznjak Lokosa pucao je iskosa, ali Livaković brani. Novi hendikep za Zagreb uslijedio je vrlo brzo, igru je morao napustiti Strasser zbog ozljede i Lokomotiva je polako preuzimala potpunu kontrolu.

U 34. minuti stigla je do pogotka. Bručić je ubacio s lijeve strane, Perić je pucao glavom, Jurilj odbio loptu, ali samo do Grezde koji lakoćom zabija iz blizine.

U nastavku susreta Lokomotiva je potvrdila pobjedu u 60. minuti, strijelac je bio Josip Ćorić i Zagreb je krenuo prema Drugoj HNL.