MAXtv Prva liga, 35. kolo, 07.05.2016, 19:00 h

Branimir Korać • subota, 07.05.2016.

I drugi ovosezonski dvoboj Osijeka i Rijeke u Gradskom vrtu završio je remijem. Rezultat je ponovno bio 1:1, a domaćin je ponovno do boda stigao u posljednjim trenucima susreta...

Dvoboj između Osijeka i Rijeke nije imao nikakav rezultatski imperativ. Igralo se tek za prestiž nakon što je Rijeka ispala iz borbe za naslov prvaka te zacementirala drugu poziciju, a Osijek pak osigurao ostanak u ligi.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika. Domaćin praktički nije zaprijetio gostujućem golu, ali zato su Riječani imali jednu veliku priliku i to preko Balaja nakon pola sata igre. Gavranović je odlično proigrao albanskog napadača, ali njegov udarac sjajno brani Mikulić.

Odmah na početku drugog dijela gosti dolaze do vodstva. Gavranović je primio loptu i s 20 metara fantastičnim udarcem zakucao ju je u mrežu.

U nastavku susreta Osijek je tražio pogodak za poravnanje i do njega je došao u 90. minuti.

Kada se već činilo da će Riječani napokon slaviti u Osijeku, Knežević je ubacio iz prekida, Lukić je odličnim udarcem glavom svladao Prskala i postavio konačnih 1:1.

Ovaj put Osječane je zacementirao na osmoj poziciji i sigurno je da će na tom mjestu završiti sezonu, jednako kao što će Rijeka završiti druga.