Hajduk 0:2(0:1) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Ilija Nestorovski dvama pogocima srušio Hajduk za oproštaj od Poljuda

Niko Rukavina • nedjelja, 08.05.2016.

Inter iz Zaprešića svladao je Hajduk na Poljudu dvama pogocima prvog topnika lige, Ilije Nesterovskog. Prvi gol Makedonac je zabio iz bijele točke, a drugi u 88. minuti. Hajduk je od 34. igrao s igračem manje nakon što je isključen Lorenco Šimić.

U utakmici bez imperativa za obje ekipe, Inter je došao do zaslužene pobjede nad Hajdukom u Splitu koji je gotovo sat vremena igrao s deset igrača. S dva nova pogotka Ilija Nesterovski učvrstio se na vrhu ljestvice najboljih strijelaca prvenstva.

Prvi na utakmici pokušao je Tino Sven Sušić koji je u 6. minuti odapeo izvana, ali je Ivan Čović bio siguran. Bez velikih prigoda igralo se do 24. minute kada je Hrvoje Milić izbacio Franu Vojkovića kojem udarac iz izgledne situacije brani Čović.

Pokušao je ubrzo na drugoj strani Inter, Andrea Ottochian je centrirao, no Nesterovski je zamalo zakasnio na centaršut. Inter je do vodstva ipak stigao u 30. minuti. Vojković je u svojem kaznenom prostoru srušio Tomislava Hanžeka, a precizan s bijele točke bio je Nesterovski za svoj 21. pogodak sezone.

Samo četiri minute kasnije, Lorenco Šimić grubo je startao na Petra Bočkaja i zaradio drugi žuti karton te je Hajduk posljednjih sat vremena morao igrati s igračem manje. Do kraja poluvremena nije bilo prigoda te je Inter na odmor otišao s golom i igračem prednosti.

Prva prijetnja u drugom dijelu bio je pokušaj Sušića čiji je udarac iz daljine otišao kraj gola. Iako je Hajduk igrao s igračem manje, Bijeli su bili bolji od Intera, a stopostotnu šansu u 59. propustio je Susić koji je iz blizine pucao malo kraj gola.

Hajduk je nastavio s dobrom igrom, a u 69. Bijeli su stvorili tri matne situacije. No, udarce Ante Roguljića i Ivana Mastelića obranio je Čović, dok je udarac Sušića otišao kraj gola. Što je utakmica više odmicala to je pritisak Hajduka padao, a u 84. Inter je mogao i do drugog pogotka, ali je udarac Ivan Čelikovića odsjeo na vratnici Kalinićevog gola.

Još jednu prigodu za izjednačenje propustio je Mastelić u 89., a već u sljedećem napadu Inter je iskontrirao Splićane, Nesterovski se sjurio iz svoje polovice i rutinski matirao Kalinića za konačnih 2:0.

• sportoz08.05.2016. u 23:56
    Palac gore za "kvalitetnu", "zanimljivu" i nadasve "neizvjesnu" ligu 10, koja nam je ove sezone, čak i ako izuzmemo činjenicu da se prvak zna i prije početka prvenstva, omogućila da se zadnjih nekoliko kola igra za k...čevo zdravlje i da se u njima, apsolutno ništa ne odlučuje. Eto, prosto ne mogu... [više na forumu]