MAXtv Prva liga, 36. kolo, 13.05.2016, 17:00 h
Inter-Zaprešić 4:2 Osijek
Osijek

Hat-trick Ilije Nestorovskog na oproštaju od Interovog dresa

Branimir Korać • petak, 13.05.2016.

Započelo je posljednje kolo ovosezonskog izdanja MAXtv Prve lige, a otvorili su ga Inter i Osijek. Uz tri gola Ilije Nestorovskog Inter je slavio s 4:2...

Ilija Nestorovski opraštao se od dresa Intera i oproštaj je protekao na idealan način. Makedonac je postigao dva pogotka i odveo je Inter do vodstva 2:0, ali Osječani su uspjeli izboriti remi. Ipak u završnici susreta Nestorovski postiže i treći pogodak za 3:2.

Prvo poluvrijeme potpuno je pripalo Interu koji je bio bolji protivnik, imao je više prilika i uostalom imao je vodstvo 1:0.

Već u sedmoj minuti Nestorovski zakuhao opasnost pred gostujućim golom, lopta je završila u bloku, ali je došla do Ottochiana, no njegov pokušaj brani Mikulić.

Mikulić je bio posljednja prepreka Interu sve do 40. minute kada domaćin ipak dolazi do vodstva. Bočkaja je u 16 metara rušio upravo vratar Osijeka, dosuđen je kazneni udarac koji Nestorovski sigurno pretvara u pogodak.

Osječani su u prvih 45 minuta imali nekoliko opasnijih izleta pred domaća vrata, međutim nije bilo dobrog dodavanja i konkretne opasnosti te je Ćović ostao besposlen.

Odmah na početku drugog dijela Nestorovski je postigao i drugi pogodak. Mikulić je pogriješio što je Makedonac rutinski kaznio i povećao prednost.

Međutim vrlo kratko su Zaprešićani bili u prednosti. Tek što se krenulo s centra, lopta je došla do Marina, inače debitanta u seniorskoj momčadi Osijeka, on proigrava Peroševića koji lakoćom smanjuje na 2:1.

Osim Marina debitirao je još jedan junior Mihael Žaper koji će dugo pamtiti ovaj debi. Upravo je on postigao pogodak za poravnanje u 81. minuti, natrčao je na odbijenu loptu na rub kaznenog prostora i pogodio sam kut za 2:2.

Nestorovski je ipak oproštaj začinio pobjedom i to trećim pogotkom do kojeg je došao u 85. minuti. Izborio je kazneni udarac nakon što ga je za dres vukao Lesjak i s 11 metara postavio je 3:2.

Samir Toplak izvukao ga je iz igre u 90. minuti za veliki pljesak s tribina, a u istoj minuti travnjak je napustio i Ivan Bebek kojeg je zbog ozljede zamijenio četvrti sudac Marin Vidulin.

U posljednjim trenucima sudačke nadoknade domaćin je zaključio dvoboj s četvrtim pogotkom i to Bočkaja koji je odbijenu loptu od strane Mikulića proslijedio u mrežu.

• kompressor13.05.2016. u 21:53
    Bravo Ilija! 20+24+25! 69 golova u tri sezone u Inkeru! Tri puta najbolji strijelac liga! Nestorovski, Brlek, Jurčec novi poredak najboljih napadača Inkera svih vremena!