MAXtv Prva liga, 36. kolo, 14.05.2016, 19:00 h

Dinamo završio sezonu visokom pobjedom protiv Lokomotive

Branimir Korać • subota, 14.05.2016.

Posljednje kolo u sezoni 2015/2016 donijelo je dvoboj između Lokomotive i Dinama, susret je igran na maksimirskom stadionu, a u ulozi domaćina bila je Lokomotiva. Dinamo je visoko slavio s 4:0 i u stilu završio sezonu...

Dinamo nije imao problema u posljednjem kolu ovosezonskog izdanja MAXtv Prve lige. I ovaj dvoboj iskorišten je za promociju mladih snaga, tako je od prve minute zaigrao Nikola Moro, a kasnije su u igru ušli i Davor Lovren i Dani Olmo, trojica mladića iz dolazeće generacije.

Dinamo je očekivano od početka preuzeo igru u svoje ruke, ali tek sredinom prvog poluvremena probio je blok Lokosa i stigao do vodstva. Strijelac sjajnog pogotka bio je Marko Rog koji je s više od 20 metara sjajnim udarcem u suprotni kut zabio za vodstvo.

U 27. minuti iz igre je izašao Jerko Leko koji se tako i službeno oprostio od igračke karijere, a dvije minute kasnije novi lijepi pogodak u Dinamovoj režiji. Armin Hodžić je slično kao i Rog snažnim udarcem pogodio gornji kut s nekih 20 metara.

Do kraja prvog dijela Dinamo je bio konkretniji, stvorio još nekoliko prilika, ali Filipović je bio uspješniji od napadača Modrih.

Odmah na početku drugog dijela Dinamo dolazi do trećeg pogotka i to u režiji mladića koji su na početku drugog poluvremena ušli u igru. Olmo je bio asistent, proigrao je Amera Gojaka koji zabija za 3:0.

Deset minuta kasnije Filipović mora po četvrti put po loptu u mrežu. Ovaj put Lovren je proigrao Gojaka koji ubacuje za Moru, njegov udarac je blokiran, ali natrčava Junior Fernandes koji zabija za 4:0.

Do kraja susreta i Lokomotiva je uspjela u nekoliko navrata zaprijetiti, ali Eduardo je obranio te pokušaje, ostalo je 4:0, a u otužnoj atmosferi pred nešto više od tisuću gledatelja u Maksimiru okupanom kišom, Dinamo je proslavio 11. uzastopnu titulu.