MAXtv Prva liga, 2. kolo, 23.07.2016, 21:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 371

Mario Katušić • subota, 23.07.2016.

Fantastičan ulazak u sezonu ostvarila je momčad Osijeka. Na drugom gostovanju za redom došli su do pobjede bez primljenog pogotka te sa šest osvojenih bodova čekaju jednako uspješnu Rijeku. Sve je riješeno u drugom dijelu, a strijelci pogodaka za goste bili su Aljoša Vojnović i Gabrijel Boban.

Zoran Danoski
58'
14
Marjan Altiparmakovski
65'
29
Tomislav Hanžek
75'
Samir Toplak
30
(do 77')
Zoran Zekić

Susret je počeo borbom dvaju gustih sredina, bez prevelike želje ijedne ekipe za nekim aktivnijim kretanjem prema protivničkom golu. Tako smo prvi pokušaj nečeg ozbiljnijeg vidjeli tek u 11. minuti kad je glavom pokušao Šoljić, no iz podosta teške situacije pa nije bilo prilike za ugroziti gol Osijeka. Prva prva uzbuđenja dolaze u 23. minuti. Prvo je Brlečić vrlo dobrim udarcem prisilio Mikulića na intervenciju koja završava udarcem iz kuta, nakon kojeg Filipović sam na petercu promašuje cijeli gol.

U idućoj minuti već gotovo ista prilika za Osijek. Također udarac iz kuta kojeg je izveo Knežević, sam na petercu je Antonio Perošević, no njegov udarac odsjeda na vratnici, a nakon kratkog skakanja po liniji lopta je izbijena. Inter je do odmora bio bolja momčad, bilo je tu nekih pokušaja od kojih vrijedi spomenuti pokušaj Ottochiana koji je završio u bloku, ali pošto nije bilo ništa dovoljno konkretno, na odmor se otišlo bez pogodaka.

Potaknuti vrlo slabom igrom u prvom dijelu, gosti u nastavak kreću ofenzivnije, a to je rezultiralo pogotkom nakon samo četiri minute. Perošević je primio loptu iskosa na rubu kaznenog prostora te je dobio dovoljno vremena da se namjesti i ubaci na drugu vratnicu. Tamo se našao Aljoša Vojnović koji iz klizećeg starta zakucava loptu iznad Čovića i to je 0:1. Inter je pokušao dvije minute kasnije, no vrlo dobar udarac Blaževića ukrotio je vratar Osijeka.

Igra se malo primirila te vrijedi spomenuti zanimljiv udarac Petrovikja iz 56. minute te Mioča par minuta kasnije, ali ono konkretno dolazi u 68. minuti. Loptu je s lijeve strane poslao Borna Barišić, ona je uz možebitni mali odbitak došla točno u noge Gabrijela Bobana koji je izašao pred Čovića te poslao loptu u mrežu. Osijek je tim pogotkom poveo 2:0.

To je rezultiralo povlačenjem gostiju te vrebanjem kontri, koje ipak nisu bile dovoljno fluidne da bi se iz njih nešto izrodilo. Inter je pokušavao stvoriti neku ozbiljniju prijetnju, ali prvi ozbiljan pokušaj vidjeli smo tek u 86. minuti, kad je Blažević pokušao iz nezavidne situacije i nije iznenadio spremnog Mikulića. Do kraja susreta Osijek je uspješno iskontrolirao igru te došao do šest bodova nakon dva kola i to nakon oba susreta u gostima. Ovako će u fantastičnoj atmosferi dočekati iduće kolo, kad u Gradskom vrtu gostuje Rijeka, momčad koja je također ostvarila učinak od šest bodova u ova dva kola.