Ivan Santini pogocima donio preokret i pobjedu Caenu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.08.2016.

Hrvatski napadač Ivan Santini postigao je dva pogotka u pobjedi Caena protiv Lorienta s 3:2 i upravo njegovim golovima domaćin je stigao do preokreta...

Povratnik u Ligue 1, Metz, svladao je na svom travnjaku Lille s 3:2. Gosti su dva puta bili u prednosti, ali Metz je u zadnjih 15 minuta došao do preokreta.

Junak domaćina bio je Turčin Mevlut Erdinc koji je postigao dva pogotka i pokazao da će predstavljati veliko pojačanje. Erdinc je prošle sezone nastupao za Guingamp, a ovog ljeta promijenio je sredinu.

Oba pogotka za goste postigao je Rony Lopes, a pobjedu domaćinu donio je iz kaznenog udarca u 88. minuti Yann Jouffre, još jedan igrač koji je od ove sezone član Metza.

Montpellier je u novu sezonu krenuo minimalnom 1:0 pobjedom protiv Angersa. Tri boda domaćinu donio je Alžirac Ryad Boudebouz ranim pogotkom već iz osme minute.

Zanimljivo je bilo u dvoboju između Bordeauxa i St. Etiennea koji je otišao na stranu Bordeauxa s 3:2. Imao je domaćin visokih 3:0, ali St. Etienne je u završnici zaprijetio.

Gaetan Laborde, Diego Rolan i Malcom donijeli su Bordeauxu vodstvo 3:0 da bi Romain Hamouma i Alexander Soderlund do 89. minute smanjili na samo konačnih 3:2.

Jedini do gostujuće pobjede stigao je Nantes koji je slavio kod Dijona s 1:0. U dvoboju koji nije oduševio kvalitetom, Nikolaj Thomsen, Danac pristiogao iz Aalborga, riješio je pitanje pobjednika u 48. minuti.

Bolji debi Ivan Santini nije mogao zamisliti. Iako je tek stigao u Caen, protiv Lorienta je bio od prve minute u sastavu i donio preokret svojoj momčadi.

Lorient je vodio s dva gola Benjamina Moukandjoa da bi u 25. minuti Zargo Toure zaradio isključenje i tu se susret okrenuo. Prvo je Rodelin u 33. minuti smanjio na 2:1 da bi u 43. minuti Santini poravnao. U samoj završnici susreta, u 87. minuti Santini postiže svoj drugi pogodak i donosi Caenu pobjedu.