MAXtv Prva liga, 6. kolo, 19.08.2016, 20:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1424
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Bojan Zobenica
Dinamo
Dinamo
Domagoj Antolić 62'
1:0 Split
Split

Iz Maksimira:Ante Dubravac • petak, 19.08.2016.

U prvom susretu šestog kola domaćeg nogometnog prvenstva Dinamo je na Maksimiru dočekao Split. U ne pretjerano zanimljivom susretu Dinamo je pogotkom Antolića slavio s 1:0.

Filip Bojić
67'
7
Antonio Samac
69'
15
Matej Jukić
86'
Vjekoslav Lokica

Nakon što su u prvom susretu kvalifikacija za Ligu prvaka nogometaši Dinama odigrali bez pobjednika protiv Red Bull Salzburga aktualni prvaci su se vratili prvenstvenim obavezama. Najavljeni odlazak Eduarda otvorio je priliku od prve minute mladom Adrianu Šemperu, a stoperski dvojac su bili Benković i Soldo dok se nakon ozljede u početni sastav vratio Machado.

U skladu s očekivanjima Dinamo je od prve minute preuzeo potpunu kontrolu nad utakmicom i tražio put do gola gostiju. Stanje na terenu u prvih 30 minuta najbolje opisuje činjenica da je jedini pljesak malobrojnih gledatelja na tribinama zaradila objava da je unatoč porazu u polufinalu Filip Hrgović osvojio brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

U 33. minuti iz velike daljine je pokušao Pavičić, ali njegov udarac odlazi malo pokraj desne vratnice, a gotovo identičan je bio i udarac Antolića. Bilo je to sve u vrlo loših prvih 45 minuta.

Dinamo je življe krenuo u nastavak susreta, a najbliže pogotku bio je Hodžić u 51. minuti kada je odlično pucao s dvadesetak metara, ali vratnica zaustavlja njegov udarac. Pet minuta kasnije brza kontra gostiju, Pešić je izašao sam pred Šempera, ali mladi vratar odlično reagira.

U 63. minuti Dinamo je došao do vodstva. Ćorićev udarac s ruba šesnaesterca je odbio Duka, ali samo na nogu natrčalog Antolića koji iz blizine zabija za 1:0. Već u idućem napadu opet Antolić, ovoga puta Duka odbija u korner.

Do kraja susreta gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali Dinamo je bez većih problema sačuvao tri boda.

U idućem kolu Dinamo gostuje kod Istre dok Split dočekuje Inter iz Zaprešića.