Premier liga, 2. kolo, 20.08.2016, 13:30 h
Stoke City
Stoke City 1:4 Manchester City
Manchester City

Branimir Korać • subota, 20.08.2016.

U prvom subotnjem dvoboju drugog kola Premiershipa Manchester City gostovao je kod Stokea i upisao visoku pobjedu 4:1. Po dva pogotka za City postigli su Sergio Aguero i Nolito...

Pep Guardiola i dalje ima stopostotan učinak u službenim utakmicama na klupi Manchester Cityja. Gostovanje kod Stokea prošao je rutinski, City je slavio s 4:1 i tako stigao i do druge prvenstvene pobjede.

U ovom susretu Mark Hughes nije mogao računati na ozlijeđenog Xherdana Shaqirija stoga je priliku od prve minute dobio Joe Allen čime je Stoke pokušavao dobiti agresivnost u veznoj liniji.

City je dobro krenuo u utakmicu i rano je mogao do prednosti, ali Sterling nije uspio doći do lopte koju je dobro poslao Kun Aguero.

U 26. minuti probijen je led i gosti su došli do vodstva. Shawcross je nepotrebno držao i povukao Otamendija kod prekida, dosuđen je kazneni udarac, a Aguero je mirniji nego u Bukureštu gdje je promašio dva penala. City dolazi do vodstva.

Deset minuta kasnije gosti dolaze i do drugog gola. De Bruyne je ubacio loptu u 16 metara, a Aguero glavom lijepo skrenuo loptu u mrežu.

Stoke se vratio u utakmicu odmah na početku drugog dijela. Ono što je napravio Otamendiju, Shawcrossu je napravio Sterling i još jednom je dosuđen kazneni udarac zbog držanja. Bojan Krkić ga je realizirao za smanjenje na 2:1.

Gosti su bez većih problema održavali prednost u nastavku susreta, a onda su u zadnjih deset minuta s dva gola dotukli domaćina. Oba puta strijelac je bio Nolito, prvo na dodavanje Iheanacha, a zatim na asistenciju Sterlinga.

City tako dobro ulazi u novu sezonu i Guardiola može biti zadovoljan rezultatima koje njegovi igrači zasad ostvaruju.