Barcelona
Barcelona 6:2 Real Betis
Real Betis

Petar Jenjić • subota, 20.08.2016.

Nogometaši Barcelone uvjerljivom su pobjedom otvorili novu sezonu u španjolskom prvenstvu. Na Camp Nou su slavili protiv Real Betisa rezultatom 6:2, uz hat-trick Luisa Suareza, dva pogotka Lea Messija i jedan Arde Turana. Za Betis je dva pogotka postigao Ruben Castro. Cijeli je susret u dresu Katalonaca je odigrao Ivan Rakitić.

Nakon što je u dvije utakmice potpuno nadigrala Sevillu i uzela španjolski superkup, Barcelona je uspješno startala u novu sezonu Primere. U prvom su kolu došli do lagane pobjede nad momčadi Betisa.

Sve je je bilo riješeno u prvom poluvremenu kada je Barcelona postigla tri pogotka te lošom reakcijom Claudija Brava jedan i primili. Dominantnom su predstavom krenuli u obranu naslova.

Katalonski je sastav došao u vodstvo već u 6. minuti. Messi je ubacio s desne strane, loptu je lijepo primirio Jordi Alba i odigrao na peterac prema Ardi Turan koji posprema loptu u mrežu.

Međutim slavlje je kratko trajalo. Betisu je trebalo 15 minuta da dođe do izjednačenja. Ruben Castro zabio je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara pogodivši kut koji je trebao braniti Claudio Bravo.

Barcelona je dominirala u posjedu i samo je bilo pitanje vremena kada će ponovno povesti. Priliku je imao Messi u 30. minuti, no zatresao je gredu. Argentinski se nogometaš nekoliko minuta kasnije upisao u strijelce. Odlično je pucao s vrha kaznenog prostora, a Antonio Adan je bio nemoćan.

Do kraja je poluvremena Barcelona poentirala još jednom. Roberto je s desnog krila proigrao Suareza koji s desetak metara zabija treći pogodak Barcelone i zaključuje gotovo savršeno poluvrijeme.

U razmaku od dvije minute Barcelona je u nastavku postigla dva pogotka. Prvo je na dodavanje Messija u praznu mrežu drugi put poentirao Suarez, da bi u sljedećoj akciji Messi odličnim udarcem još jednom matirao Adana.

Domaćini i dalje nisu stali sa pogocima. Hat-trick ubilježio je Suarez sjajno izvedenim slobodnim udarcem. Golijadu je zaključio Ruben Castro svojim drugim pogotkom, ujedno i drugim za Betis.