Premier liga, 2. kolo, 20.08.2016, 18:30 h
Leicester City
Leicester City 0:0 Arsenal
Arsenal

Mihaela Bradovski • subota, 20.08.2016.

Aktualni prvak Engleske Leicester i Arsenal odigrali su bez pogodaka u posljednjem subotnjem susretu. Obje momčadi tako i dalje čekaju na prvu prvenstvenu pobjedu u novoj sezoni...

Niti iz drugog pokušaja Leicester i Arsenal nisu uspjeli doći do pobjede. U prvom kolu Leicester je poražen u gostima kod Hulla, a Arsenal u trileru na Emiratesu protiv Liverpoola i u ovom dvoboju htjeli su isprat gorak okus neuspješnog ulaska u sezonu.

Međutim pogodaka nije bilo, a domaćin će biti dosta nezadovoljan s obzirom da je u završnici susreta tražio kazneni udarac koji Mark Clattenburg nije dosudio.

Prvo poluvrijeme nije donijelo posebno dobar nogomet, a pogotku je bliže bio Arsenal, ali mrežu Leicestera u dva navrata spasio je Kasper Schmeichel.

U završnici prvog dijela prva sporna situacija, Leicester je tražio kazneni udarac nakon starta Koscielnyja na Drinkwateru, ali nije dosuđen.

U drugom poluvremenu dugo se čekalo na prave prilike, prvu je propustio Vardy u 72. minuti da bi odmah uzvratio Arsenal preko Walcotta, ali preslabo za Schmeichela.

U završnici susreta nova sporna situacija, Bellerin je neoprezno startao prema Musi, domaćin je ponovno tražio penal, ali s istim ishodom.

U posljednjem napadu Mahrez je pokušao iznenaditi Čecha, ali Arsenalov vratar bio je oprezan i ostalo je 0:0.