Uvjerljivi Bastia i Toulouse, Pavlović ostao na klupi

Branimir Korać • nedjelja, 21.08.2016.

S pet utakmica u večernjem terminu okončan je subotnji program u Ligue 1, a jedini hrvatski predstavnik u ovim utakmicama, Mateo Pavlović, ostao je na klupi...

Lorient ima vrlo loše otvaranje sezone i brzo ulazi u probleme. Dva kola i dva poraza, posebno bolan je ovaj domaći protiv Bastije 3:0 tijekom kojeg je ostao bez dvojice igrača zbog crvenih kartona.

Bastia je to znala kazniti, brojčano nadmoćna stigla je do visoke pobjede. Povela je u 25. minuti preko Allana Saint-Maximina i taj pogodak okrenuo je utakmicu. "Jako loše smo počeli, stajali smo loše na terenu i Lorient nam je stvarao ogromne probleme do tog prvog gola", istaknuo je trener gostiju Francois Ciccolini dok je domaći trener bio vrlo nezadovoljan suđenjem. "Ovo je prava noćna mora, dvije utakmice i u obje nakon pola sata ostanemo s igračem manje. Nama nije dosuđen kazneni udarac, treći pogodak su postigli iz zaleđa, a i prvi je problematičan."

U 30. minuti isključen je Didier Ndong da bi deset minuta kasnije Crivelli povisio na 2:0. Kada je u 77. minuti i Jeannot isključen, domaćin je pokušao do kraja izbjeći katastrofu, a primio je još i treći gol preko Crivellija.

Vrlo uvjerljiv bio je i Toulouse koji je pregazio Bordeaux s 4:1. Već u prvom kolu protiv Marseillea, Toulouse je pokazao da ima dobru momčad, a u ovom kolu potpuno je nadigrao goste.

Već nakon devet minuta domaćin je vodio 2:0 golovima Isse Diopa i Christophera Julliena da bi u drugom dijelu danski internacionalac Martin Braithwaite s dva gola potopio goste. U završnici je Isaac Thelien postavio konačnih 4:1, a gosti su utakmicu završili s igračem manje nakon isključenja Nicolasa Palloisa.

Dijon je i drugu utakmicu izgubio s tijesnih 1:0, a ovaj put bolji je bio Lille. Odluka je pala tek u 87. minuti kada ja Younousse Sankhare na dodavanje portugalskog junaka Edera zabio za pobjedu.

Nancy je nakon prva dva kola zakucan na dno ljestvice i još uvijek bez pogotka u novoj sezoni. Ovaj put poražen je kod Rennesa 2:0 uz promašen kazneni udarac.

Domaćin je poveo golom Yoanna Gourcuffa u 23. minuti, a gosti su se mogli vratiti u 58. no Anthony Robic nije realizirao kazneni udarac. U 81. minuti Giovanni Sio postavio je konačnih 2:0 i donio pobjedu Rennesu.

Nica je upisala i drugu pobjedu, a Angers i drugi poraz. Gosti su slavili 1:0 , a strijelac je bio već u četvrtoj minuti Alessane Plea. Kod domaćina Mateo Pavlović cijelo utakmicu proveo je na klupi.