La Liga, 1. kolo, 21.08.2016.
Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:1 Deportivo Alaves

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 22.08.2016.

Madridski Atletico nije dobro otvorio novu sezonu, na Vicente Calderonu ugostio je povratnika u La Ligu Deportivo Alaves i odigrao samo 1:1. Simeoneova momčad povela je iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi na kraju koje je Alaves stigao do poravnanja...

Deportivo Alaves doputovao je u Madrid samo s jednom misli i to ne izgubiti. Gosti su se cijelim tijekom susreta branili, prema naprijed nisu pokušavali gotovo ništa i kada se činilo da će pokleknuti nakon kasnog kaznenog udarca, iz jedinog udarca u okvir gola stigli su do boda.

Momčad Diega Simeonea potpuno je dominirala svih 90 minuta, tražila je put do mreže Fernanda Pacheca, ali vratar gostiju i njegova obrana uspješno su odolijevali svih 90 minuta.

Domaćini su stvorili niz prilika, dva puta gađali vratnicu i tek u samoj završnici uspjeli su doći do pogotka.

U 91. minuti dosuđen je kazneni udarac za Atletico nakon što je Laguardia napravio prekršaj u svojih 16 metara, penal je izveo Kevin Gameiro, poslao loptu u jednu stranu, a Pacheca u drugu.

Činilo se da su se Madriđani spasili u zadnji trenutak, ali gosti nisu tako mislili. Već u sljedećem napadu Manu Garcia krasno je opalio s 20-ak metara, a lopta je uz lijevu stativu otišla u mrežu.

Slavlje na Vicente Calderonu vrlo brzo je utihnulo i Alaves neočekivano odnosi bod s vrlo teškog gostovanja.

Šime Vrsaljko nije bio niti na klupi domaćina.

• msc22.08.2016. u 09:41
    e ovo je stvarno bilo šokantno, bilo je 3 min sudačke nadoknade, atletico je u 93.poveo, ali je sudac još malo dao da se igra zbog ono malo izgubljenog vremena kod izvođenja penala i alaves je izjednačio kad je već isticala 94.min, još je atletico u 95.krenio s centra i tek onda je bio kraj