Valencia
Valencia 2:4 Las Palmas
Las Palmas

Niko Rukavina • utorak, 23.08.2016.

U posljednjoj utakmici prvog kola španjolske Primere Las Palmas je sjajno ušao u sezonu gostujućom pobjedom u efikasnoj utakmici protiv Valencije. Pet od šest pogotka na utakmici palo je u prvom poluvremenu.

Las Palmas je upisao pobjedu u Valenciji na krilima svoja dva ovosezonska pojačanja - Kevina-Princea Boatenga i hrvatskog napadača Marka Livaje. Utakmica je bila vrlo efikasna, Valencija je imala posjed lopte i prigode, a Las Palmas je realizirao sva četiri udarca u suparnički okvir.

Na utakmici je prva u vodstvo došla Valencija. Već u 6. minuti utakmice, Daniel Parejo je izveo korner, a Santi Mina bio najviši u skoku za vodstvo Šišmiša.

Livaja je svoj prvijenac u službenom debiju za novi klub zabio u 16. minuti. Michel je centrirao s desne strane, a Livaja glavom u padu zabio za vodstvo svoje momčadi. Gostujuća momčad došla do novog vodstva u 24. kada je Ruben Vezo srušio Danija Castellana za jedanaesterac kojeg je realizirao Jonathan Viera.

Drugo Las Palmasovo pojačanje, K.P. Boateng, u 34. je zabio za 3:1 vodstvo svoje momčadi. Nabil El Zahar centrirao je s desne strane, a Boateng glavom poentira za veliku prednost za otočane. Ipak, Valencija je tri minute kasnije, ponovno nakon kornera, smanjila drugim pogotkom Mina.

Nakon prilično izjednačenog prvog dijela, Valencija je u nastavku utakmice bacila sve karte u napad. Imali su 62 posto vremena loptu u svojim nogama. šest kornera i 11 udaraca na suparnički gol, dok je momčad s Gran Canarije tek jednom opasno zaprijetila i zabila, u 88. minuti, drugim pogotkom Livaje.

Las Palmas je u završnici utakmice izveo brzu kontru, Livaja je izbio sam pred Mathewa Ryana i hladnokrvno ga matirao za veliku pobjedu svoje momčadi.