MAXtv Prva liga, 7. kolo, 26.08.2016, 20:00 h, Park mladeži, gledatelja: 500
Suci: Ante Vučemilović-Š., Goran Pataki, Kruno Šarić
0:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Split i dalje čeka na prvu pobjedu, Inter nosi bod iz Parka mladeži

Branimir Korać • petak, 26.08.2016.

Prvi susret sedmog kola MAXtv Prve lige odigran je u Parku mladeži gdje su se susreli Split i Inter. Pogodaka nije bilo što znači da Split i dalje čeka na prvu pobjedu...

Mihovil Geljić
55'
10
Petar Mišić
73'
7
Antonio Samac
84'
Khaled Mesfin
46'
32
Luca Polizzi
67'
19
Marin Zulim
87'
Samir Toplak

U Parku mladeži nikako ne mogu biti zadovoljni početkom sezone. Nakon sedam odigranih kola Split je i dalje bez pobjede, a prvoj se nadao ovog petka kada je ugostio momčad Intera.

Međutim Zaprešićani su se dobro držali, vratar Čović obranio je sve što je trebao i Toplakova momčad neporažena napušta Split.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i stvorio pritisak te u 12. minuti stigao blizu postizanja pogotka. Jakić je odlično pucao s 20-ak metara, ali Čović je još bolje obranio njegov pokušaj.

Inter se nije povukao i samo branio, pokušavali su i gosti, ali i Duka je bio koncentriran. Tako je u posljednji trenutak spriječio Kolara da dođe do lopte u situaciji iz koje bi teško promašio.

U 36. minuti najveća prilika za goste. Ponovno je Kolar bio blizu pogotka, ali Duka je još jednom sjajno reagirao i lukav pokušaj napadača gostiju uspio je zaustaviti.

U drugom dijelu na prvu pravu priliku čekalo se do 60. minute kada je Čović sjajnom reakcijom spriječio debitanta Geljića da dođe do lopte i pogotka.

Utakmica se u nastavku razvodnila što se tiče prilika, bilo je sve manje prijetnje, a u završnici bliži pogotku bili su gosti. Pomoglo im je isključenje Jakića koji je zaradio drugi žuti u 80. minuti, a s igračem više Inter je u 90. minuti preko Puljića umalo došao do pobjede, ali njegov udarac bio je neprecizan.

Ostalo je 0:0, a s takvim ishodom zadovoljniji mogu biti gosti koji su ostvarili zacrtano.