Tottenham
Tottenham 1:1 Liverpool
Liverpool

Marjan Kreševac • subota, 27.08.2016.

Treće kolo Premiershipa otvoreno je na White Hart Laneu gdje su domaći Spursi dočekali Redse. U dinamičnoj i zanimljivoj utakmici poveli su gosti preko Jamesa Milnera u 43. minuti iz kaznenog udarca, a Danny Rose donio je udarcem u 72. minuti bod gostima.

Prvu utakmicu koju je Jürgen Klopp vodio na klupi Liverpoola bila je upravo ona na White Hart Laneu protiv Tottenhama i osvojio je svoj prvi bod u Premiershipu odigravši 0:0. Ovakav rezultat sigurno ga ne bi zadovoljio pogotovo nakon prošlog kola u kojem je poražen od Burnleyja.

Prije susreta svoje viđenje utakmice dao je naš Dejan Lovren: "Tottenham je momčad koja voli pritiskati svojeg protivnika, taktički su odlični u fazi obrane i nisu bez razloga bili na trećem mjestu protekle sezone. Mi nismo u stanju biti stalno iza lopte i čekati jednu ili dvije svoje prilike, mi želimo napadati, želimo postizati golove".

"Liverpoolovi igrači su nevjerojatno brzi, dobro organizirani i vole igru na protunapade. Mi smo sušta suprotnost, mi volimo imati loptu u nogama i igrati što je više moguće na protivničkoj polovici. Biti će ovo teška utakmica, Liverpool je izgubio posljednji susret protiv Burnleyja i dat će sve od sebe da se iskupe za taj rezultat", izjavio je prije susreta strateg domaćih Mauricio Pochettino.

Liverpool je imao na samom početku susreta strašnu priliku šokirati domaćine. Igrala se peta minuta susreta, Roberto Firmino odlično je pronašao samog Philippea Coutinha koji puca s nekih sedam, osam metara, ali Michel Vorm fantastično reagira i nogom brani njegov prizemni udarac.

U sljedećoj minuti uzvratili su domaći, iz slobodnog udarca na lijevom rubu kaznenog prostora pucao je Christian Eriksen. Naciljao je Eriksen suprotne rašlje, ali Simon Mignolet se poveo za primjerom svog kolege s druge strane i lijepom paradom skinuo njegov pokušaj.

Coutinho je bio daleko najraspoloženiji u redovima Redsa, novu veliku prigodu imao je u 26. minuti kada ga je proigrao Sadio Mané, ali još jednom uspješniji je bio vratar domaćih.

U 43. minuti gosti iz Liverpoola su došli do vodstva, Firmino se probio po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor gdje ga je sapleo Erik Lamela i sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. James Milner poslao je vratara u jednu, a loptu u drugu stranu i donio osmjeh na lica navijačima Redsa.

Na početku drugog poluvremena imali su gosti lijepu priliku povećati vodstvo, ali u 55. minuti nakon ubačaja iz kuta ispriječila se vratnica i zaustavila udarac glavom Joela Matipa.

Sredinom drugog dijela domaći su se polako počeli buditi iz letargije i sve su odlučnije kretali prema vratima gostiju. Prvo je u 64. minuti glavom pokušao Toby Alderweireld, ali Mignolet zaustavlja njegov pokušaj.

U 72. minuti i Mignolet je ostao bespomoćan, s desne strane ubacio je Eriksen, Lamela je glavom prenio loptu na drugu stranu točno na udarac Dannyju Rosu koji pogađa mrežu i donosi bod domaćinima.

Dejan Lovren odigrao je cijeli susret, osim manjih problema na početku susreta s čuvanjem Kanea bila je to korektna partija našeg igrača. U 63. minuti zaradio je žuti karton.

"U globalu smo razočarani, u drugom dijelu nismo pružili dovoljno i na kraju ovo je vjerojatno pošteni rezultat. Zaslužili smo prednost u prvom dijelu, ali nakon primljenog gola nismo se snašli, nismo išli dovoljno prema naprijed", izjavio je nakon susreta strijelac za Liverpool, James Milner.