Mihaela Bradovski • subota, 27.08.2016.

Nakon što su Bayern i Werder otvorili novu sezonu Bundeslige, danas je odigrano još pet susreta u stalnom terminu od 15:30. Vrijedne pobjede upisali su Wolfsburg i Eintracht...

HSV - Ingolstadt 1:1

Nakon što je uz dosta muke stigao do prolaza u Kupu pogotkom Alena Halilovića, HSV je na početku prvenstva ugostio momčad Ingolstadta i odigrao tek 1:1. Iako je donio prolaz HSV-u, Halilović ponovno nije bio u prvih 11 već je ušao u igru u 66. minuti, ponovno umjesto Nicolaija Müllera.

HSV je do prednosti stigao nakon pola sata igre kada je Adler ispucao loptu, Bobby Wood koji je ovog ljeta došao iz Union Berlina othrvao se gostujućem braniču, ušao u 16 metara i odmah pogodio za vodstvo.

Gosti su poravnali u 79. minuti kada je Cleber pokušao izbiti loptu, ali samo je proigrao samog na drugoj vratnici Lukasa Hinterseera koji pogađa nečuvanu mrežu i donosi bod Ingolstadtu.

Augsburg - Wolfsburg 0:2

Wolfsburg je upisao pobjedu u gostima kod Augsburga gdje je slavio s 2:0. Vrlo vrijedna pobjeda za Wolfsburg koji je prošle sezone imao snažniju momčad, ali u oba susreta protiv Augsburga ostao je bez pobjede.

Ovdje je stigao u vodstvo u 35. minuti kada je na odbijenu loptu u 16 metara natrčao Daniel Didavi i neobranjivim udarcem u gornji kut stigao je do vodstva.

U nastavku susreta domaćin je teško dolazio do onih čistih prilika, a Wolfsburg je tri boda zabetonirao pogotkom u 89. minuti koji je postigao Ricardo Rodriguez iz slobodnog udarca.

Josip Brekalo nije ulazio u igru.

Borussia Dortmund - Mainz 2:1

Zanimljiv dvoboj odigran je u Dortmundu gdje je Borussia upisala pobjedu protiv Mainza 2:1. Tek u završnici Borussia se uspjela odvojiti, a gosti su u sudačkoj nadoknadi samo smanjili zaostatak.

Borussia je rano stigla do prednosti, već u 17. minuti nakon ubačaja Schürrlea na drugoj vratnici Aubameyang je došao ispred čuvara i lakoćom poentirao.

U drugom dijelu domaćin je imao priliku povećati prednost, ali to je uspio tek u završnici. Karim Onisiwo skrivio je kazneni udarac koji je Aubameyang pretvorio u pogodak.

U nadoknadi vremena Yoshinori Muto postigao je pogodak za smanjenje na 2:1, no to je bilo sve što je Mainz uspio napraviti u malo vremena do kraja.

Köln - Darmstadt 2:0

Dvoboj između Kölna i Darmstadta posljednji je završio jer je početkom drugog poluvremena nakratko prekinut zbog lošeg vremena, a domaćin se bolje snašao i odnio je pobjedu 2:0.

U 11. minuti Köln je došao do prednosti pogotkom Marcela Rissea nakon dosta loše reakcije gostujuće obrane koja je potpuno ispala i Risse nije imao težak posao.

U 61. minuti domaćin je došao i do drugog gola, Artjoms Rudnevs ubacio je loptu u peterac gdje se dobro snalazi Anthony Modeste i iz blizine zabija za povećanje prednosti.

Ubrzo su gosti mogli do smanjenja zaostatka, međutim Sandro Sirigu iz dobre pozicije pogađa vratnicu. Antonio-Mirko Čolak nakon hat-tricka u Kupu, nije ulazio s klupe.

Eintracht Frankfurt - Schalke 1:0

Eintracht je u Frankfurtu ugostio Schalke i minimalno slavio s 1:0. U sadržajnom dvoboju domaćin je rano poveo i čuvao vodstvo do kraja susreta.

U 13. minuti Alexander Meier nakon sjajnog dodavanja Szabolcsa Husztija donosi pobjedu Eintrachtu.

Meier je imao priliku povisiti prednost u 68. minuti kada je dosuđen kazneni udarac, ali njegov pokušaj odlično je pročitao Ralf Fahrmann i obranio. U posljednjih deset minuta Eintracht je igrao bez isključenog Michaela Hectora koji je tako i u drugom nastupu za Eintracht zaradio isključenje.

Ante Rebić zbog ozljede nije konkurirao za nastup.