Real Madrid
Real Madrid 2:1 Celta Vigo
Celta Vigo

Mihaela Bradovski • subota, 27.08.2016.

Real Madrid u drugom kolu španjolskog prvenstva ugostio je Celtu i uz dosta muke došao je do pobjede. Madriđani su na kraju slavili 2:1 golom Tonija Kroosa u završnici susreta...

Madriđani su ugostili Celtu u susretu u kojem su se nadali dosta lakšem poslu. Međutim gosti iz Viga, unatoč skromnom izdanju protiv Leganesa u prvom kolu, odigrali su vrlo dobru utakmicu i stvorili dosta problema domaćinu.

U odnosu na prvo kolo, Madriđanima se vratio Luka Modrić čime je Mateo Kovačić preselio na klupu i unatoč dobrom nastupu protiv Real Sociedada, u ovom susretu nije dobio priliku.

Upravo Modrić pobrinuo se za prvu značajniji potez na susretu kada je nakon gotovo pola sata igre sjajno pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je pogodila gredu.

Nedugo zatim još jedan odličan pokušaj Modrića izvana, lopta je išla u kut Alvareza, ali Celtin vratar sjajno brani i sprječava zaostatak svoje momčadi.

U drugom dijelu prvu priliku za vodstvo domaćina propustio je Gareth Bale koji je dobro pucao iz slobodnog udarca, ali Alvarez je još jednom odlično obranio.

Nakon sat vremena igre domaćin dolazi do vodstva. Alvarez je loše očistio opasnost, lopta je ponovno došla do Realovih igrača, Asensio nije zabio, ali zato je na odbijancu bio Alvaro Morata koji postiže svoj prvi pogodak od povratka u Real Madrid.

Četiri minute kasnije Morata ima još jednu odličnu priliku, ušao je u kazneni prostor, dobro je pucao, ali zatresao je vratnicu i ostalo je 1:0.

U 67. minuti gosti dolaze do poravnanja. Guidetti je proigrao Orellanu kojeg obrana domaćina nije dobro pokrila i Čileanac šalje loptu iza leđa Casille.

Ipak, Real Madrid stigao je do pobjede zahvaljujući lijepom pogotku Tonija Kroosa u 81. minuti za konačnih 2:1.

Luka Modrić odigrao je vrlo dobro, a napustio je igru u 69. minuti kada ga je zamijenio James Rodriguez.

• Obrisan korisnik28.08.2016. u 13:56
    Tek drugo kolo, a več je počelo, potpuno neregularni gol Reala, ždrijeb u LP, a što je sljedeće?